W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Badania ankietowe wśród Mieszkanek i Mieszkańców Lublina

Badania ankietowe wśród Mieszkanek i Mieszkańców Lublina
02.09.202010:50

Przygotowywana Strategia Lublin 2030 będzie dokumentem współtworzonym przez mieszkańców. Włączanie mieszkańców w proces diagnozy, formułowania wizji i priorytetów rozwoju jest realizowane przez prowadzenie rozbudowanych działań partycypacyjnych i badań społecznych. Jednym z tych działań jest badanie ankietowe lublinian. Osoby zamieszkałe (niekoniecznie zameldowane) w każdym z 1800 wylosowanych mieszkań otrzymają list z zaproszeniem do wypełnienia ankiety w wybrany przez siebie, dogodny sposób.

Określając wizję i priorytety rozwoju Lublina w kolejnej dekadzie chcemy, aby tę wizję przyszłości współtworzyło jak najszersze grono Mieszkanek i Mieszkańców naszego miasta. Realizowane badanie zapewnia pełne odzwierciedlenie poglądów osób w różnym wieku, pełniących różne role zawodowe i społeczne. Jego wyniki pozwolą trafnie zdiagnozować potrzeby Mieszkanek i Mieszkańców oraz rozwijać miasto dla dobra obecnej i przyszłej społeczności Lublina - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Ze względu na sytuację epidemiczną oferujemy różne możliwości wzięcia udziału w badaniu. Każda osoba z wylosowanego gospodarstwa domowego może wypełnić ankietę on-line – link do ankiety został przekazany w zaproszeniu do udziału w badaniu. W liście przekazano także papierową ankietę, którą można wypełnić i bezpłatnie odesłać w dołączonej kopercie na adres firmy realizującej badanie ankietowe. W przypadku niewykorzystania tych sposobów, w okresie od października do listopada do mieszkania może pukać ankieter, któremu będzie można przekazać wypełnioną ankietę. Ankietę można wypełnić również w obecności ankietera – będzie on zobowiązany do zachowania zasad bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa.

Serdecznie zachęcam do wypełnienia ankiety. Badanie będzie miarodajne tylko wtedy, jeśli odpowiednio duża liczba osób mieszkających pod wylosowanym adresem zgodzi się wypełnić ankietę. Udział w badaniu mogą wziąć także osoby nie zameldowane w lokalu mieszkalnym oraz cudzoziemcy - mówi Robert Żyśko, Zastępca Dyrektora Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin.

Badanie jest anonimowe i nie wymaga ujawniania jakichkolwiek danych osobowych. Pozyskane informacje będą traktowane jako poufne i będą podlegać szczególnej ochronie, co oznacza, że zostaną one wykorzystywane wyłącznie do opracowań zbiorczych, zestawień i analiz statystycznych. Wypełnienie ankiety jest dobrowolne, zajmuje średnio około 40 minut i nie wymaga przygotowania lub wiedzy specjalistycznej.

 

Nasze projekty