W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nagroda Gospodarcza

Laureaci Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin 2023

Laureaci Nagrody w kategorii Przemysły kreatywne:

 • [nagroda główna] Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych, założone w 2012 roku. Komisja konkursowa zwróciła szczególną uwagę na podejście firmy do pracowników, których spółka uważa za kluczową inwestycję i daje im możliwość rozwoju w sektorze gier w Lublinie, zapewniając stabilne zatrudnienie. Równie ważna w ocenie była kwestia promocji Miasta Lublin na arenie krajowej i międzynarodowej oraz angażowanie się w projekty rozwijające kompetencje jutra lubelskiej młodzieży czy czynny udział w konsultacjach Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.
 • [wyróżnienie] Podstawą działania MOCNO Studio są kompleksowe realizacje z zakresu identyfikacji wizualnej. Na co dzień współpracuje z globalnymi i krajowymi markami. Komisja doceniła studio za stały rozwój kompetencji, szczególnie w kierunku niszowych usług jak np. rzeźb komercyjnych czy projektowanie webowe/mobilne oraz Virtual Reality. Właściciele MOCNO Studio angażują się w miejskie projekty, a także są częścią kolektywu LuCreate.

Laureaci Nagrody w kategorii Młode Firmy:

 • [wyróżnienie] Dogtronic to spółka z sektora IT, która skupia się na tworzeniu oprogramowania (software house). Komisja konkursowa doceniła firmę za intensywny rozwój, ciągłe inwestycje w pracowników, współpracę z firmami takimi jak Żabka, Carrefour czy Perła, wdrożoną technologię pozwalającą na analizę obrazu dla sklepów spożywczych oraz fitmonitoringu dla plantatorów pomidorów.
 • [wyróżnienie] Techni Schools to firma z sektora edukacji. Komisja konkursowa doceniła firmę za innowacyjny projekt edukacyjny mający na celu kształcenie młodzieży w zakresie najnowszych technologii informatycznych oraz możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w renomowanych firmach już na etapie kształcenia na poziomie szkoły średniej.

Laureaci Nagrody w kategorii Innowacyjność:

 • [nagroda główna] Spółka inżynierów SIM to od lat świetnie prosperująca firma z sektora IT. Kapituła konkursowa doceniła firmę za wdrożenie innowacyjnego projektu ComatlQ do zarządzania automatyką i energią w sieciach obiektów rozproszonych w skali europejskiej.
 • [wyróżnienie] Spółka Arcus Systemy Informatyczne otrzymała wyróżnienie za wdrożenie autorskiego, innowacyjnego projektu One4all eduHR pozwalającego zarządzać wszelkimi procesami kadrowo-płacowymi na wyższych uczelniach.

Laureaci Nagrody w kategorii Obecność na rynku globalnym:

 • [nagroda główna] POL-INOWEX to spółka specjalizująca się w bardzo zaawansowanych projektach demontażowych i relokacyjnych na całym świecie. Kapituła konkursowa przyznała spółce Nagrodę Główną za działalność na ponad 15 rynkach zewnętrznych oraz budowę silnej, rodzinnej firmy opartej na wiedzy i innowacyjnej technologii.
 • [wyróżnienie] Kapituła konkursowa wyróżniła firmę MarkARTUR za intensywną promocję lubelskiej firmy na międzynarodowych rynkach oraz korzystanie z lubelskich specjalistów podczas przygotowywania i designu projektów firmy.
 • [wyróżnienie] Zakład Produkcyjny Bempresa, specjalizujący się w produkcji proszków mlecznych, Kapituła konkursowa doceniła za intensywną działalność na ponad sześciu międzynarodowych rynkach, stały rozwój firmy oraz korzystanie z polskich komponentów w produkcji eksportowej.

Laureaci Nagrody w kategorii Firmy Duże – lokomotywy gospodarcze miasta:

 • [nagroda główna] Spółka Stokrotka została doceniona Nagrodą Główną przez Kapitułę konkursową za wpływ na lubelski rynek pracy, postrzeganie Miasta Lublin na rynku krajowym i międzynarodowym oraz rozpoznawalność marki. Kapituła doceniła również działalność charytatywną, ekologiczną oraz pomocową na terenie Miasta Lublin.
 • [wyróżnienie] Voice Contact Center to rozpoznawalna i doceniana przez klientów firma w branży nowoczesnych usług dla biznesu, specjalizująca się w wielokanałowej obsłudze klienta. Komisja doceniła spółkę za dynamiczny rozwój lubelskiego oddziału, systematyczny wzrost zatrudnienia w obu biurach oddziału oraz intensywnie rozwijane innowacje w działalności firmy.

Laureaci Nagrody w kategorii Nagroda specjalna:

 • Asseco Business Solutions S.A. oddział Lublin to innowacyjna firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania dla przedsiębiorców. Spółka nierozerwalnie związana z Lublinem. Firma przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego miasta, tworząc miejsca pracy, wspierając rozwój kapitału ludzkiego i angażując się w działalność charytatywną. Za te działania firma została uhonorowana Nagrodą Specjalną Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin.
 • Intrograf-Lublin S.A. jest specjalistyczną drukarnią opakowań, która od 1948 roku ma swoją siedzibę w Lublinie. Firma jest liderem w zakresie druku opakowań w regionie lubelskim i silnie zaangażowaną w działania proekologiczne. Spółka odegrała dużą rolę w rozwoju specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie przyczyniając się do jej popularyzacji wśród innych przedsiębiorców. Inicjator projektu „Park w Strefie”, gdzie wraz z lubelskimi studentami i firmami działającymi na SSE, stworzyli tereny rekreacyjno-wypoczynkowe na obszarze Lubelskiej Podstrefy Strefy Ekonomicznej.

Nasze projekty