Lublin postrzegany jest jako miasto atrakcyjne pod względem lokalizacji dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych przez specjalistów branżowych. Zespół analityczny z grupy Financial Times uznał Lublin za jedno z najatrakcyjniejszych miast dla biznesu w Polsce.
- Lublin to największe miasto na wschodzie Polski, a zarazem stolica województwa lubelskiego, to "Brama Unii Europejskiej na Wschód", stolica Polski Wschodniej.
- Lublin jest dobrze skomunikowany z innymi regionami za sprawą rozbudowywanej sieci kolejowej i drogowej dzięki regularnym inwestycjom w infrastrukturę.
- Korzystna lokalizacja pomiędzy Warszawą i wschodnią granicą kraju (Warszawa 171 km, Terespol 148 km, Hrebenne 85 km).
- Bliskość wschodnich rynków zagranicznych (Ukraina, Białoruś).
- Wykwalifikowana kadra pracowników, którą zapewnia 9 szkół wyższych kształcących ponad 60 000 studentów.
- Mury lubelskich uczelni w roku akademickim 2019/2020 opuściło 16 084 absolwentów.
- Koszty operacyjne oraz zatrudnienia niższe o 20-30% w stosunku do Polski Centralnej i Zachodniej.
- Z populacją rzędu około 340 000 mieszkańców, Lublin jest centrum Lubelskiego Obszaru Metropolitarnego liczącego ponad 617 000 mieszkańców. Tworzy to duży wewnętrzny rynek zbytu o wysokiej chłonności.
- Lublin jest młodym miastem. 72% mieszkańców ma mniej niż 60 lat, natomiast 58,6% populacji to ludność w wieku produkcyjnym.
- W Lublinie znajduje się około 209 000 m² nowoczesnej powierzchni biurowej oraz około 230 000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej
- Mieszkańcy Lublina są wielojęzyczni - 91% studentów mówi po angielsku, 20% po rosyjsku i 31% po niemiecku. Mniejszy odsetek zna język francuski, włoski i ukraiński.
- Urząd Miasta Lublin oferuje wsparcie profesjonalnego zespołu ds. obsługi inwestorów, który zapewnia kompleksowe wsparcie na każdym etapie inwestycji.