W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Capgemini otwiera się na Lublin

22.01.201910:39

Światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej oraz drugi największy pracodawca sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, otwiera swoje kolejne centrum w nowej lokalizacji. Do oddziałów w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu dołączy Lublin – najbardziej dynamiczny ośrodek rozwoju branży IT na wschodzie kraju.

Capgemini zatrudnia obecnie ponad 8 000 ekspertów w Polsce oraz ponad 200 000 pracowników na całym świecie. Firma specjalizuje się we wdrażaniu cyfrowych innowacji dla biznesu, w rozwiązaniach z zastosowaniem automatyzacji i robotyzacji, sztucznej inteligencji, transferu danych i procesów w chmurze.

– Lubelska branża informatyczna notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm tego sektora w Polsce. Nasze miasto posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach informatycznych. Potencjalnym inwestorom oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w dziedzinie IT, co gwarantuje szybki i sprawny proces rekrutacji. Zawsze cieszy mnie fakt, że nowi inwestorzy podkreślają wybór naszego miasta, ze względu na dynamiczny rozwój Lublina. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Dziś na 5 wydziałach informatycznych lubelskich uczelni kształci się niemal 5,5 tysięcy studentów, a ich mury opuszcza rocznie ponad 900 absolwentów kierunków informatycznych i pokrewnych. Dodajmy to tego prawie 6,5 tysiąca studentów zagranicznych z ponad 90 krajów świata, którzy posługują się swoim językiem ojczystym.

– Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim. Rekrutacja już trwa, obecnie mamy w planie zatrudnienie ponad 100 osób, a pierwsze osoby rozpoczną pracę już w połowie lutego. Do naszego zespołu szukamy ludzi otwartych, komunikatywnych i zaangażowanych, którym zapewnimy szkolenia wprowadzające, w tym także technologiczne, oraz możliwość dalszego rozwoju w ramach naszej organizacji. – mówi Dominika Kowalska, Vice President, Head of Eastern Europe Managed Service.

W Lublinie Capgemini otworzy dział wsparcia technicznego dla klientów z obszaru Cloud Infrastructure Services. Oddziały tego typu znajdują się już w Krakowie, Katowicach i Opolu. Pracuje tam łącznie ponad 2300 specjalistów, świadczących usługi w 20 językach dla  klientów z całego świata. 

– Do lubelskiego centrum poszukujemy osób płynnie mówiących po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również na specjalistów z doświadczeniem w obszarze IT, a  w szczególności w zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami. Co nas wyróżnia jako firmę? Przede wszystkim świetna atmosfera pracy, duża różnorodność w zakresie ról i możliwości rozwoju, przy zachowaniu wysokich standardów pracy. Rozwój naszych pracowników jest dla nas bardzo ważny. – mówi Barbara Makowska, Global HR Business Partner. – Pracujemy razem i świętujemy razem. Staramy się zapewnić naszym pracownikom przyjazną atmosferę, niezapomniane momenty i integrację w postaci licznych spotkań pracowników i ich rodzin. Jesteśmy też firmą odpowiedzialną społecznie – realizujemy wiele inicjatyw z obszaru CSR, dostosowanych do potrzeb lokalnych.

Firma dba przede wszystkim o kompleksowe wdrożenie nowych pracowników, posiada bogatą ofertę szkoleń (w Polsce i za granicą), oferuje dopłaty do studiów podyplomowych czy certyfikatów, a także dostęp do baz wiedzy. Każda osoba otrzymuje szeroki pakiet dodatków pozapłacowych, w skład których wchodzą: prywatna opieka medyczna (również dla członków rodziny), dodatkowe ubezpieczenie, kwartalne bonusy, również za polecenie swoich znajomych do pracy w Capgemini, a także dodatek płacowy związany z wykorzystywanym językiem obcym w pracy (tzw. language premium). W Capgemini  pracownicy mają dostęp do platformy kafeteryjnej, czyli każdy wybiera indywidualnie te benefity, które są w danej sytuacji najbardziej atrakcyjne: może to być wyjście do kina lub karta sportowa.

Capgemini zaprasza do współpracy również studentów zagranicznych, którym lokalne władze zapewnią pomoc w uzyskaniu pozwolenia na pracę. Lubelski oddział Capgemini rozpocznie działalność w lokalizacji tymczasowej. Do końca roku firma planuje relokację do docelowej siedziby. Osoby zainteresowane rekrutacją znajdą informacje na ten temat na stronie www.pl.capgemini.com

O Capgemini

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, którego celem jest wprowadzanie czołowych i innowacyjnych rozwiązań oraz udostępnienie całej gamy nowych możliwości klientom w rozwijającym się informatycznym świecie cyfryzacji, chmury i platform. Capgemini, opierając się na swojej 50-letniej tradycji i szerokiej wiedzy branżowej, umożliwia organizacjom realizację ich ambicji biznesowych, udostępniając szereg usług, od strategii po działalność operacyjną. Capgemini kieruje się przekonaniem, że wartość biznesowa technologii pochodzi od ludzi i ma im służyć. To wielokulturowa firma, licząca 200 000 pracowników zatrudnionych w 40 krajach. Grupa odnotowała globalny przychód na poziomie 12,8 mld EUR.

Zapraszamy na stronę www.capgemini.com. People matter, results count.

Pliki do pobrania

Capegmini Polska 2019_prezentacja.pdf
Capegmini Polska 2019 - Prezentacja

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty