W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dołącz do Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw!

Dołącz do Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw!
09.02.201113:06

W ramach spotkania uczestnicy zapoznają się z charakterystyką tej koncepcji oraz metodami i instrumentami wykorzystywanymi w jej zakresie. Wśród prelegentów znajdą się krajowi i zagraniczni eksperci: Wojciech Pander, Krzysztof Witkowski, Pedro Almeida oraz Willem Kruidhof. Przedstawią oni sposób tworzenia innowacji i podejmą próbę symulacji procesu ich wdrażania poprzez Design Thinking oraz metodę wdrażania popytowego podejścia do innowacji za pomocą marketingu relacji. Podczas spotkania zostaną również przeprowadzone warsztaty dotyczące zarządzania procesem innowacyjnym, innowacji organizacyjnej oraz marketingowej, a także finansowania projektów innowacyjnych.

Organizatorem spotkania jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W dniach 1-11 marca 2011 r. w pięciu polskich miastach: Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Poznaniu i Warszawie, odbędzie się cykl spotkań "Innowacje w Przedsiębiorstwach - Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw", w ramach projektu: „Rozwój zasobów ludzkich poprzez promowanie wiedzy, transfer i upowszechnianie innowacji”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ma na celu przekazanie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny innowacyjności oraz jej utrwalenie poprzez interakcję i wymianę doświadczeń pomiędzy prelegentami, a uczestnikami spotkań, jak również poprzez wspólną analizę rozwiązań proponowanych podczas prelekcji.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizator zapewnia także tłumaczenie symultaniczne na spotkaniach z udziałem prelegentów z zagranicy.

Szczegółowych informacji udziela pani Marta Dąbrowska (tel. 22 339 45 21; e-mail:)
Więcej informacji pod adresem: http://www.pi.gov.pl/Firma/chapter_86445.asp
Formularz rejestracyjny

Zapraszamy do udziału!
  

Szkolenie dla menedżerów sektora MŚP "POPYTOWE PODEJŚCIE DO INNOWACJI"
Miejsce: Hotel Victoria w Lublinie
Data: 1 marca 2011

Ramowy program spotkania
:
9.45   – 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 – 11.00 Wojciech Pander
Charakterystyka koncepcji popytowego podejścia do tworzenia innowacji
Metody i instrumenty wykorzystywane w ramach popytowego podejścia
do innowacji.
Design Thinking jako sposób na tworzenie innowacji.
11.00 – 11.15 Przerwa kawowa
11.15 – 12.15 Krzysztof Witkowski
Marketing Oriented Project Management – skuteczna metoda wdrażania
innowacji.
12.15 – 13.15 Przerwa obiadowa
13.15 – 14.15 Pedro Almeida
Najlepsze zagraniczne (m.in. z Hiszpanii, Chile, Portugalii) praktyki w zakresie
popytowego podejścia do innowacji.
14.15 – 14.30 Przerwa kawowa
14.30 – 15.30 Willem Kruidhof
Najlepsze zagraniczne (m.in. z Holandii, Węgier, Czech, Wielkiej Brytanii) praktyki
w zakresie popytowego podejścia do innowacji.
15.30 – 15.45 Zamknięcie spotkania

PRELEGENCI:
Wojciech Pander - Wykładowca i konsultant z ponad siedmioletnim doświadczeniem w pracy we współpracy z firmami działającymi w obszarze wspierania innowacji i przedsiębiorczości. Specjalizuje się w zagadnieniach popytowego podejścia do tworzenia innowacji oraz innowacji w sektorze usług. Uczestniczył w wielu projektach badawczych
i doradczych.

Krzysztof Witkowski - Ekspert w zakresie innowacji w sektorze usług oraz zarządzania przedsiębiorstwami. Konsultant oraz kierownik pracujący przy projektach związanych z reorganizacją systemów zarządzania.

Pedro Almeida - Specjalista z wieloletnim doświadczeniem we wspieraniu przedsiębiorców, szkoleniach i prowadzeniu szkoleń zawodowych. Międzynarodowy konsultant w dziedzinie rozwoju przedsiębiorczości, inkubacji firm, transferu technologii oraz strategii innowacji.

Willem Kruidhof - Konsultant pracujący na arenie międzynarodowej w zakresie rozwoju regionalnego oraz zarządzania projektami dotyczącymi transferu technologii, polityki klastrowej, a także rozwoju MSP. Ekspert mający doświadczenie w pracy w sektorze publicznym oraz prywatnym.

Nasze projekty