W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości już 10 kwietnia

Druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości już 10 kwietnia
06.04.202110:53

Już 10 kwietnia 2021 r. (sobota) odbędzie się druga edycja Maratonu Przedsiębiorczości – projektu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Lubelskie, realizowanego wraz z Wydziałem Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin oraz Miejskim Urzędem Pracy w Lublinie. Głównym celem projektu jest rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych wśród lubelskiej młodzieży - uczniów lubelskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów lubelskich uczelni wyższych.

Wydarzenie w formie konferencji online ma celu wyposażyć uczestników w praktyczną wiedzę na temat aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu gospodarczym, kształcić kompetencje przedsiębiorcze młodzieży i propagować kulturę innowacyjności.
Obecnie wśród młodzieży da się zauważyć poważną lukę kompetencji objawiającą się niewiedzą na tematy związane z prowadzeniem biznesu, funkcjonowaniem i organizacją życia gospodarczego oraz rynku pracy. Projekt ma na celu zaznajomić uczestników z zasadami, korzyściami i ograniczeniami wynikającymi z wyboru konkretnej formy działalności i sposobu jej opodatkowania, poszukiwania finansowych źródeł wsparcia założenia i rozwoju firmy oraz z zagadnieniem marketingu przedsiębiorstw.

Maraton Przedsiębiorczości obejmuje bloki tematyczne:
Przedsiębiorczość jako postawa życiowa - podstawy prowadzenia własnej firmy
10:00 – 10:15 Przedsiębiorczość jako postawa życiowa - jakie cechy będą pomocne w byciu dobrym przedsiębiorcą? – Diana Ciszewska – Tolak - Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin
10:15 – 10:30 Czy początki zawsze są trudne? O starcie w biznesie – Dawid Pasierbiewicz
10:30 – 10:50 Działalność nierejestrowa i ulga na start - szansa dla młodych przedsiębiorców – Ireneusz Połeć
10:50 – 11:15 Podstawowe kwestie zakładania własnego biznesu (formy prowadzenia działalności gospodarczej, forma opodatkowania – gdzie się poradzić?) – Leszek Kędzierawski
Środki na założenie i dofinansowanie działalności
11:15 – 11:35 Skąd i jak pozyskać środki na założenie oraz dofinansowanie działalności? -  Beata Furdel - Miejski Urząd Pracy w Lublinie
11:35 – 11:50 Konkurs – "Dlaczego chcesz założyć własny biznes?". Nagrody to karty podarunkowe o wartości 100 zł (I miejsce), 75 zł (II miejsce) oraz 50 zł (III) miejsce) do sieci sklepów z książkami i muzyką).
Marketing w małej firmie i sklep internetowy
11:50 – 12:00 Pierwsza lekcja marketingu – Łukasz Wudyka
12:00 – 12:20 5 sposobów na promocję w Internecie – Sebastian Skórski
12:20 – 12:45  Sklep internetowy „na stancji” – dropshipping – Łukasz Sekuła
12:45 – 12:50 Przerwa
POROZMAWIAJMY O BIZNESIE
12:50 – 13:30  Mój pomysł na biznes – jak się za to zabrać? Uczestnicy mogą skonsultować swoje pomysły z prelegentami
Zakończenie wydarzenia.

Link rejestracyjny: https://bit.ly/3rZNwJW

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Nasze projekty