W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja „LubTech-Digital Health 2021”

Konferencja „LubTech-Digital Health 2021”
07.09.202113:59

Przypominamy, że w środę (8 września) o godz. 8.30 rozpocznie się międzynarodowa konferencja „LubTech-Digital Health 2021” dedykowana cyfryzacji w obszarze medycyny i zdrowia. To pierwsza z cyklu konferencji poświęconych nowym technologiom, która będzie realizowana pod wspólną marką LubTech. Wydarzenie odbędzie się w godz. 8.30-16.30 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym oraz online.

– Podczas konferencji chcemy kompleksowo przedstawić aktualną wiedzę w zakresie e-zdrowia oraz poruszyć najważniejsze zagadnienia cyfrowej medycyny. Spotkanie będzie okazją do poznania kluczowych instytucji wspierających rozwój innowacji, realizowanych i planowanych projektów oraz lubelskich ekspertów. Cyfryzacja obszaru zdrowia to jeden z priorytetów w nowej perspektywie finansowania UE, dlatego budowanie wspólnej wiedzy, wymiana doświadczeń i łączenie kompetencji są teraz szczególnie ważne – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie, organizatorzy umożliwili bezpłatny udział online w konferencji poprzez otwartą transmisję na stronie www.lubtech.lublin.eu. Tam również znajduje się aktualna agenda konferencji oraz opisy poszczególnych paneli i sylwetek prelegentów.

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona podmiotów związanych z obszarem zdrowia, m.in. podmiotów leczniczych, firm z obszaru medycyny i zdrowia oraz z branży ICT, przedstawicieli administracji publicznej oraz szerokiego grona innowatorów i użytkowników końcowych zainteresowanych tematyką rozwoju innowacji w obszarze e-zdrowia. Podczas konferencji przedstawione zostaną aktualne trendy, priorytety rozwojowe, wdrażane rozwiązania i nowe projekty. Konferencja będzie okazją do poznania najważniejszych instytucji tworzących system wsparcia dla innowacji w zdrowiu oraz ich roli w systemie. Omówiona zostanie także rola użytkownika końcowego, technologiczne, prawne, ekonomiczno-społeczne i etyczne bariery wdrożeń oraz komercjalizacji.

Głównymi organizatorami konferencji są Miasto Lublin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W organizację konferencji włączyły się również firmy będące członkami Klastra Lubelska Medycyna.

Nasze projekty