W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lubelscy licealiści na FIRST Championship w Detroit

10.05.201908:51

W dniach 24-27 kwietnia 2019 roku odbyły się międzynarodowe mistrzostwa świata FIRST Championship w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Polskę reprezentowały dwie drużyny, w tym licealiści z II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego w Lublinie.
FIRST Championship to coroczne mistrzostwa świata w robotyce, dedykowane uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tegorocznej edycji udział wzięło 1400 drużyn z ponad 70 krajów. W konkursie wyodrębnione zostały trzy kategorie. Lubelscy licealiści wystartowali w składzie: Aleksandra Olszewska, Olgierd Nowak, Filip Ręka, Przemek Rodzik, Jan Figura i Paweł Garbał. Team pod nazwą Toxic Wires wziął udział w konkurencji FIRST Tech Competition, będąc tym samym jedyną drużyną z Polski w swojej kategorii. Po udanej kontroli technicznej, lublinianie wraz ze swoim robotem wystartowali w turnieju. Ostatecznie zajęli 63. miejsce w klasyfikacji generalnej swojej konkurencji.

Wyjazd uczniów lubelskiego II Liceum Ogólnokształcącego otrzymał dofinansowanie z Urzędu Miasta Lublin oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Wsparcie instytucji samorządowych okazało się rzadkie w skali konkursu i zyskało uznanie w oczach jurorów. Sami uczniowie dumnie reprezentowali miasto i region, opowiadając o tutejszych wydarzeniach kulturalnych i możliwościach kształcenia, a także oferując materiały promocyjne.

Zawodnikom Toxic Wires serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej pasji!

Nasze projekty