W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin inspirowany wiedzą - trzech wybitnych naukowców z wizytą w Lublinie w ramach miejskiego Programu "Visiting Professors in Lublin"

Lublin inspirowany wiedzą - trzech wybitnych naukowców z wizytą w Lublinie w ramach miejskiego Programu "Visiting Professors in Lublin"
28.05.202411:24

Miasto Lublin wraz z Politechniką Lubelską, Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie oraz Instytutem Agrofizyki PAN z radością ogłaszają wizyty trzech wybitnych profesorów, którzy poprowadzą otwarte wykłady i warsztaty w ramach miejskiego programu "Visiting Professors in Lublin". W dniach od 1 do 10 czerwca 2024 roku, miasto stanie się centrum wiedzy i innowacji, goszcząc ekspertów z dziedzin robotyki, sztucznej inteligencji, agroekologii oraz inżynierii środowiska.

Profesor Wataru Uemura z Uniwersytetu Ryukoku w Kioto

Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej Politechniki Lubelskiej gościł będzie Prof. Wataru Uemurę, światowej klasy specjalistę w dziedzinie robotyki mobilnej i sztucznej inteligencji. W ramach swojej wizyty, Profesor Uemura poprowadzi serię wydarzeń, w tym wystąpień otwartych dla mieszkańców miasta:

  • 5 czerwca 2024 r., godz. 13:15 - Wykład otwarty pt. "Advances and perspectives of RoboCup competitions" – Politechnika Lubelska, Wydział Matematyki i Informatyki Technicznej, Aula OX 130 (I piętro)
  • 6-7 czerwca 2024 r. – w ramach konferencji „Innowacje w Praktyce 2024” - Wykład otwarty pt. "Application of robots in manufacturing processes in the time of Industry 4.0" – Arena Lublin

Profesor Uemura, poza wykładami otwartymi oraz warsztatami prowadzonymi dla studentów Politechniki Lubelskiej z tematyki zastosowania metod uczenia maszynowego w robotyce mobilnej, odwiedzi również lokalne firmy oraz spotka się z przedsiębiorcami w ramach projektu Enterprise Europe Network prowadzonego przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Lubelskiej. 

Więcej na stronie Politechniki Lubelskiej.

Profesor Claas Nendel z Uniwersytetu w Poczdamie

Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie gościł będzie Prof. dr Claasa Nendela, światowej sławy specjalistę w dziedzinie agroekologii, modelowania matematycznego, gleboznawstwa i teledetekcji. Profesor Nendel jest związany z trzema prestiżowymi instytucjami naukowymi: Centrum Badań nad Krajobrazem Rolniczym im. Leibniza w Müncheberg, Uniwersytetem w Poczdamie oraz Uniwersytetem Humboldta w Berlinie. W ramach swojej wizyty, Prof. dr Claas Nendel wygłosi dwa otwarte wykłady, dostępne zarówno stacjonarnie w Instytucie Agrofizyki PAN (ul. Doświadczalna 4, Lublin), jak i online. Link do transmisji online zostanie udostępniony na stronie www.ipan.lublin.pl.

  • 3 czerwca 2024 r., godz. 11:00 – Wykład otwarty pt. "Predicting plant growth and yields on a larger scale - the current state of mechanistic modeling" - Instytut Agrofizyki PAN (ul. Doświadczalna 4, Lublin)
  • 4 czerwca 2024 r., godz. 10:00 - Wykład otwarty pt "The current challenges in predicting grassland yields in temperate zones" - Instytut Agrofizyki PAN (ul. Doświadczalna 4, Lublin)

Jest to wyjątkowa okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie rolnictwa i gleboznawstwa.

Profesor Alexandros Stefanakis z Uniwersytetu Technicznego na Krecie

Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w dniach 3-7 czerwca 2024 r. gościć będzie Prof. Alexandrosa Stefanakisa, eksperta ds. zrównoważonej i zdecentralizowanej gospodarki wodno-ściekowej z ponad 15-letnim doświadczeniem w badaniach, projektowaniu, budowie i działaniu eko-technologii. Profesor jest autorem lub współautorem 60 wdrożeń w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, USA i Ameryce Południowej w zakresie oczyszczania ścieków komunalnych i różnych typów ścieków przemysłowych w oparciu o wykorzystanie zielonych technologii (Nature-based solutions). W programie wizyty znajduje się m.in.:

  • 6 czerwca 2024 r., godz. 13:30 - Wykład ogólnodostępny pt. "Poprawa warunków środowiskowych i dobrostanu obywateli poprzez zastosowanie w miastach rozwiązań opartych na przyrodzie" - Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Akademicka 15.

Profesor Stefanakis weźmie również udział w seminariach z doktorantami i pracownikami naukowymi, a także w pracach badawczo-naukowych realizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Szczegółowy harmonogram wizyty i więcej na stronie UP Lublin.

Zapraszamy na inspirowane wiedzą wydarzenia

Mieszkańcy Lublina oraz wszyscy zainteresowani mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w inspirujących spotkaniach prowadzonych przez wybitnych naukowców z całego świata. Szczegółowy program i linki do transmisji online będą dostępne na stronach organizatorów. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach!

Więcej informacji na stronie www.nauka.lublin.eu.

Nasze projekty