W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin przyznane

Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Lublin przyznane
09.11.202320:09

Pyramid Games, MOCNO Studio – Michał Ćwiek, Dogtronic, Techni Schools, Spółka Inżynierów SIM, Arcus Systemy Informatyczne, POL-INOWEX, markARTUR, Zakład Produkcyjny Bempresa, Stokrotka, Voice Contact Center – to laureaci jubileuszowej edycji konkursu.

– Przez 15 edycji konkursu nagrodziliśmy i wyróżniliśmy ponad 120 lubelskich firm i instytucji wspierających rozwój gospodarczy naszego miasta. Co roku spotykamy się zarówno z przedstawicielami biznesu od lat budującymi swoją wysoką pozycję na rynku, jak i z młodymi przedsiębiorcami, którzy stosunkowo niedawno zdecydowali się związać gospodarczą przyszłość z Lublinem, a mimo to już wpisali się w jego przestrzeń. Laureaci tegorocznej edycji wydarzenia odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy i unowocześnianie naszego miasta. Upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki. Gratuluję wszystkim laureatom i życzę dalszych sukcesów – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą jest jedną z form wyróżnienia przedsiębiorców, instytutów naukowo-badawczych, innowatorów i wynalazców, którzy stosują najlepsze praktyki w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, wnoszą znaczący wkład w rozwój lubelskiej gospodarki i budują pozytywny wizerunek miasta w Polsce i na świecie.

W skład Kapituły Konkursowej, która wyłoniła laureatów weszli przedstawiciele biznesu, świata nauki, mediów i samorządu. W tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin zgłoszonych zostało ponad 40 wniosków. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność Na Rynku Globalnym, Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy, Przemysły Kreatywne.

Laureaci Nagrody w kategorii Przemysły kreatywne:

 • [nagroda główna] Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych, założone w 2012 roku. Komisja konkursowa zwróciła szczególną uwagę na podejście firmy do pracowników, których spółka uważa za kluczową inwestycję i daje im możliwość rozwoju w sektorze gier w Lublinie, zapewniając stabilne zatrudnienie. Równie ważna w ocenie była kwestia promocji Miasta Lublin na arenie krajowej i międzynarodowej oraz angażowanie się w projekty rozwijające kompetencje jutra lubelskiej młodzieży czy czynny udział w konsultacjach Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.
 • [wyróżnienie] Podstawą działania MOCNO Studio są kompleksowe realizacje z zakresu identyfikacji wizualnej. Na co dzień współpracuje z globalnymi i krajowymi markami. Komisja doceniła studio za stały rozwój kompetencji, szczególnie w kierunku niszowych usług jak np. rzeźb komercyjnych czy projektowanie webowe/mobilne oraz Virtual Reality. Właściciele MOCNO Studio angażują się w miejskie projekty, a także są częścią kolektywu LuCreate.

Laureaci Nagrody w kategorii Młode Firmy:

 • [wyróżnienie] Dogtronic to spółka z sektora IT, która skupia się na tworzeniu oprogramowania (software house). Komisja konkursowa doceniła firmę za intensywny rozwój, ciągłe inwestycje w pracowników, współpracę z firmami takimi jak Żabka, Carrefour czy Perła, wdrożoną technologię pozwalającą na analizę obrazu dla sklepów spożywczych oraz fitmonitoringu dla plantatorów pomidorów.
 • [wyróżnienie] Techni Schools to firma z sektora edukacji. Komisja konkursowa doceniła firmę za innowacyjny projekt edukacyjny mający na celu kształcenie młodzieży w zakresie najnowszych technologii informatycznych oraz możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w renomowanych firmach już na etapie kształcenia na poziomie szkoły średniej.

Laureaci Nagrody w kategorii Innowacyjność:

 • [nagroda główna] Spółka inżynierów SIM to od lat świetnie prosperująca firma z sektora IT. Kapituła konkursowa doceniła firmę za wdrożenie innowacyjnego projektu ComatlQ do zarządzania automatyką i energią w sieciach obiektów rozproszonych w skali europejskiej.
 • [wyróżnienie] Spółka Arcus Systemy Informatyczne otrzymała wyróżnienie za wdrożenie autorskiego, innowacyjnego projektu One4all eduHR pozwalającego zarządzać wszelkimi procesami kadrowo-płacowymi na wyższych uczelniach.

Laureaci Nagrody w kategorii Obecność na rynku globalnym:

 • [nagroda główna] POL-INOWEX to spółka specjalizująca się w bardzo zaawansowanych projektach demontażowych i relokacyjnych na całym świecie. Kapituła konkursowa przyznała spółce Nagrodę Główną za działalność na ponad 15 rynkach zewnętrznych oraz budowę silnej, rodzinnej firmy opartej na wiedzy i innowacyjnej technologii.
 • [wyróżnienie] Kapituła konkursowa wyróżniła firmę MarkARTUR za intensywną promocję lubelskiej firmy na międzynarodowych rynkach oraz korzystanie z lubelskich specjalistów podczas przygotowywania i designu projektów firmy.
 • [wyróżnienie] Zakład Produkcyjny Bempresa, specjalizujący się w produkcji proszków mlecznych, Kapituła konkursowa doceniła za intensywną działalność na ponad sześciu międzynarodowych rynkach, stały rozwój firmy oraz korzystanie z polskich komponentów w produkcji eksportowej.

Laureaci Nagrody w kategorii Firmy Duże – lokomotywy gospodarcze miasta:

 • [nagroda główna] Spółka Stokrotka została doceniona Nagrodą Główną przez Kapitułę konkursową za wpływ na lubelski rynek pracy, postrzeganie Miasta Lublin na rynku krajowym i międzynarodowym oraz rozpoznawalność marki. Kapituła doceniła również działalność charytatywną, ekologiczną oraz pomocową na terenie Miasta Lublin.
 • [wyróżnienie] Voice Contact Center to rozpoznawalna i doceniana przez klientów firma w branży nowoczesnych usług dla biznesu, specjalizująca się w wielokanałowej obsłudze klienta. Komisja doceniła spółkę za dynamiczny rozwój lubelskiego oddziału, systematyczny wzrost zatrudnienia w obu biurach oddziału oraz intensywnie rozwijane innowacje w działalności firmy.

Laureaci Nagrody w kategorii Nagroda specjalna:

 • Asseco Business Solutions S.A. oddział Lublin to innowacyjna firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania dla przedsiębiorców. Spółka nierozerwalnie związana z Lublinem. Firma przyczynia się do rozwoju gospodarczego i społecznego miasta, tworząc miejsca pracy, wspierając rozwój kapitału ludzkiego i angażując się w działalność charytatywną. Za te działania firma została uhonorowana Nagrodą Specjalną Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin.
 • Intrograf-Lublin S.A. jest specjalistyczną drukarnią opakowań, która od 1948 roku ma swoją siedzibę w Lublinie. Firma jest liderem w zakresie druku opakowań w regionie lubelskim i silnie zaangażowaną w działania proekologiczne. Spółka odegrała dużą rolę w rozwoju specjalnej strefy ekonomicznej w Lublinie przyczyniając się do jej popularyzacji wśród innych przedsiębiorców. Inicjator projektu „Park w Strefie”, gdzie wraz z lubelskimi studentami i firmami działającymi na SSE, stworzyli tereny rekreacyjno-wypoczynkowe na obszarze Lubelskiej Podstrefy Strefy Ekonomicznej.

Dodatkowo, podczas Gali Przedsiębiorczości wręczono nagrody w Konkursie na najlepszą pracę dyplomową – edycja XIV. W Konkursie wyróżniane są prace dyplomowe – licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów – których temat dotyczy szeroko pojętego rozwoju Lublina lub Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego. Konkurs organizowany jest w ramach uzyskania przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. W tegorocznej edycji Komisja konkursowa nie zdecydowała o przyznaniu Nagrody Głównej. Przyznano natomiast pięć wyróżnień.

Laureaci Nagrody na najlepszą pracę dyplomową:

 • Pierwszym Wyróżnieniem o wartości 3 000 zł została nagrodzona Marta Piesta za pracę pt. „Koncepcja zagospodarowania suchych dolin w północno-zachodniej części Lublina na cele rekreacji dziecięcej”. Promotorem pracy była dr inż. arch. Anna Polska z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS.
 • Drugie Wyróżnienie w wysokości 1 500 zł otrzymały dwie osoby. Komisja doceniła pracę pt. „Czy panele obywatelskie są skuteczne? Porównanie doświadczeń Gdańska i Lublina” Filipa Górskiego. Promotorem tej pracy była dr Anna Dąbrowska z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Drugie Wyróżnienie otrzymała także Anna Maria Łukasik za pracę „Rewitalizacja urbanistyczna ulicy Zamojskiej w Lublinie”. Wskazany obszar badawczy zgłębiała pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Natalii Przesmyckiej, prof. Politechniki Lubelskiej, na Wydziale Budownictwa i Architektury.
 • Trzecie Wyróżnienie o wartości 1 000 zł otrzymał Jakub Lech za pracę „Perspektywa rozwoju aglomeracji lubelskiej w oparciu o system transportu kolejowego”. Promotorem pracy był dr inż. Sławomir Tarkowski z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.
 • Wyróżnienie w formie trzymiesięcznej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin z łącznym świadczeniem pieniężnym w wysokości 4 000 zł przyznano Yelyzavecie Andriushkovej za pracę pt.: „Uwarunkowania aktywności zawodowej uchodźczyń z Ukrainy na Lubelszczyźnie”. Praca powstała pod kierunkiem dr hab. Eleny Mieszajkiny, prof. uczelni, na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

Partner merytoryczny: Bank Gospodarstwa Krajowego.

Partnerzy strategiczni: Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o., Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Lublinie.

Partnerzy: Bystra, Colian, Lawenda, Mini Mas, Perła, STOCK, Takushi Sushi, Winnica Dwa Wzgórza.

Nasze projekty