W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie

Nowe inwestycje i miejsca pracy w firmie Agram w Lublinie
28.10.201910:47

Firma Agram, lubelski producent mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, od października 2017 roku jest częścią międzynarodowej firmy Crop’s NV. Po dwóch latach belgijscy właściciele zapowiadają nowe inwestycje, zwiększenie zatrudnienia w zakładzie w Lublinie oraz rozwój firmy w oparciu o współpracę z rolnikami z Lubelszczyzny.

Agram S.A. to firma o niemal pięćdziesięcioletniej historii działalności w Lublinie, sięgającej 1972 roku. Specjalizuje się w przetwórstwie i mrożeniu owoców i warzyw, zatrudniając w zakładach w Lublinie i w Motyczu 200 pracowników.

– Lublin, ze względu na swoje położenie jest jednym z głównych polskich centrów przemysłu przetwórstwa żywności. Jesteśmy ośrodkiem metropolitalnym, które jest niezaprzeczalnie głównym centrum całego regionu, więc przywiązujemy duże znaczenie do rozwoju zakładów branży spożywczej. Możemy się pochwalić nie tylko tradycjami, ale także osiągnięciami współczesności, bo są to na ogół firmy nowoczesne, ze znakomitymi centrami technologicznymi. Z zadowoleniem patrzę na dynamiczny rozwój i wzrost zatrudnienia w zlokalizowanych tu zakładach, dlatego cieszę się ze współpracy, jaką Agram nawiązuje z inwestorem i jestem pewny, że dzięki temu segment spożywczy lubelskiego przemysłu będzie jeszcze mocniejszy – mówi dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Od 2017 roku Agram jest częścią rodzinnej firmy Crop’s NV z siedzibą główną w Ooigem, w Belgii. Crop’s jest europejskim liderem w produkcji i dystrybucji mrożonych warzyw, owoców oraz dań gotowych, istniejącym od 1977 roku. Firma posiada zakłady produkcyjne w Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Serbii, Maroku oraz Kostaryce.

– Crop’s to firma, która zawsze na pierwszym miejscu stawia satysfakcję klienta, a także innowacje i specjalizację w ramach swojej działalności. Dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w spółkę Agram, naszego wieloletniego partnera w dziedzinie pozyskiwania surowców – wyjaśnia Michel Delbaere, właściciel Crop’s NV. – Lubelszczyzna to jeden z najbardziej ekologicznych regionów w Polsce, z ogromnym potencjałem lokalnego rolnictwa, stąd widzimy ogromny potencjał w dalszym rozwoju zakładu Agram. Położenie w dobrze skomunikowanym i posiadającym wysokiej klasy zaplecze akademickie Lublinie jest dla nas dodatkowym atutem pod względem zwiększania wolumenu produkcji oraz wdrażania innowacji – dodaje Michel Delbeare.

Już dziś Agram produkuje ponad 25 tys. ton warzyw i owoców rocznie, z których 90% pochodzi z obszaru Polski Wschodniej od lokalnych rolników i grup producenckich, z którymi zawierane są długoterminowe umowy. Produkty firmy trafiają na rynek polski oraz na eksport do Unii Europejskiej, USA, Kanady, Japonii, Chin, Izraela czy Rosji.

Planowane nowe inwestycje w zakład w Lublinie znacząco zwiększą możliwości  produkcyjne firmy.

- Poza restrukturyzacją zakładu przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie, planujemy wybudowanie w jego bezpośrednim sąsiedztwie nowej chłodni składowej z mobilnymi regałami w celu magazynowania i składowania surowca i produktów, a także otwarcie dwóch nowych linii mrożenia, co pozwoli nam zwiększyć produktywność zakładu o ponad połowę. Oznacza to wzrost zatrudnienia, szczególnie w dziale technicznym oraz agronomii. Mamy nadzieję mieć realny wkład w budowę innowacyjnego rolnictwa na Lubelszczyźnie, dlatego już teraz planujemy dalszy rozwój bliskiej współpracy z rolnikami poprzez dofinansowanie do surowca, agronomie oraz szkolenia edukacyjne – mówi Nadia Bukowska, CEO Agram.

Więcej informacji: Mariusz Sagan, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Lublin.

Nasze projekty