W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plac Litewski przejmują Studenci

Plac Litewski przejmują Studenci
26.09.202208:46

Już 1 października o godzinie 19:00 na Placu Litewskim odbędzie się niezwykły koncert od studentów – dla studentów, czyli SIEMA ŻAKI! Tak, jak w poprzednim roku, na scenie wystąpią młode zespoły związane z Chatką Żaka, które naładują pozytywną energią wszystkich mieszkańców Lublina na cały nadchodzący rok akademicki!  

Plan na pierwszą sobotę października przedstawia się następująco:

  • 19.00 – Rozpoczęcie koncertu.
  • 19.20 – 19.40 – W rytmie Chatki – studencki zespół bębniarski.
  • 19.50 – 20.20 – Vucha – studencki ukraińsko-białoruski zespół muzyki alternatywnej.
  • 20.30 – 21.00 – Frustra – młoda etnojazzowa formacja, stypendyści Stypendiów Kulturalnych Bogdanki w Chatce Żaka 2021.
  • 21.10 – 21.40 – The Helping Hand – międzynarodowa grupa studentów lubelskich uczelni powstała w Chatce Żaka mająca w repertuarze utwory etniczne i popularne.

Całość koncertu zostanie poprowadzona w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

Wydarzenie organizowane jest przez Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka, Centrum Kultury w Lublinie, Miasto Lublin i Radę Studentów Lublina. Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

Nasze projekty