W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plany migracyjne studentów kończących studia w Lublinie – praca dyplomowa studentki UMCS – Julii Pitury realizowana we współpracy z Urzędem Miasta Lublin

Plany migracyjne studentów kończących studia w Lublinie – praca dyplomowa studentki UMCS – Julii Pitury realizowana we współpracy z Urzędem Miasta Lublin
01.04.202210:44

W ramach proponowanych przez Miasto Lublin tematów prac dyplomowych, studenci mają szansę na pracę nad rzeczywistymi i realnymi zagadnieniami, odnoszącymi się do szeroko rozumianego rozwoju społecznego, akademickiego, gospodarczego i przestrzennego Lublina.

Jedna z propozycji miejskich tematów została wybrana przez Julię Piturę – studentkę trzeciego roku Zarządzania w Politykach Publicznych na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lubinie, która we współpracy z Wydziałem Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin przygotowuje pracę licencjacką na temat planów migracyjnych studentów i studentek kończących studia w Lublinie i motywacji ich wyborów.

W celu weryfikacji postawionych hipotez badawczych oraz nakreślenia wniosków i rekomendacji związanych z motywacjami migracyjnymi lubelskich studentów, zwracamy się z prośbą do Studentów i Studentek ostatniego roku studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich oraz jednolitych studiów magisterskich o wypełnienie krótkiej ankiety.

Ankieta jest anonimowa i dostępna w dwóch wersjach językowych:

Ankieta zawiera tylko pytania zamknięte, czas wypełnienia wynosi max. 5 min. Dostępna będzie do 14 kwietnia 2022 roku.

Wyniki uzyskane w ramach pracy dyplomowej umożliwią pracownikom Urzędu Miasta Lublin nakreślenie kierunków dalszych działań w ramach projektów „Study in Lublin” oraz „Studiuj w Lublinie” w nowej perspektywie strategicznej do roku 2030. Głównym celem ww. projektów, realizowanych od wielu lat w partnerstwie ze wszystkimi lubelskimi uczelniami, jest zainteresowanie studiowaniem w Lublinie kandydatów na studia z Polski oraz z zagranicy.

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety.

Nasze projekty