W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Powraca projekt „Kawiarenki”

Powraca projekt „Kawiarenki”
26.03.202411:36

Lubelscy studenci i studentki ponownie skorzystają z bezpłatnych warsztatów przygotowanych przez najlepsze firmy z sektora nowoczesnych usług i dostaną szansę na nawiązanie współpracy w ramach praktyk, staży lub ofert pracy. Miasto Lublin zaprasza na warsztaty poświęcone m.in. sztucznej inteligencji, metodom zarządzania, autoprezentacji i tworzeniu notatek wizualnych w ramach miejskiego projektu „Kawiarenki". Nabór do wiosennej edycji projektu trwa do 15 kwietnia.

– Dzięki współpracy miasta z przedstawicielami biznesu i uczelniami młodzi ludzie w Lublinie otrzymają szansę na rozwój kompetencji i rozpoczęcie własnej ścieżki zawodowej. Głównym celem naszego projektu jest umożliwienie lubelskim studentkom i studentom wejścia na rynek pracy w sektorze nowoczesnych usług biznesowych oraz wsparcie naszych partnerów projektowych w pozyskiwaniu nowych, kompetentnych kadr. Dodatkowo, uczestnicy projektu podnoszą kwalifikacje niezbędne na obecnym rynku pracy, w tym lingwistyczne, programistyczne i miękkie – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Projekt „Kawiarenki” skierowany jest do studentów od II do V roku studiów oraz firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych w Lublinie. Uczestnicy skorzystają z warsztatów rozwijających szeroko rozumiane kompetencje zawodowe i otrzymają certyfikat potwierdzający nabycie danych umiejętności. Będą mieli też szansę poznać kulisy pracy w korporacji, specyfikę pracy w IT oraz nowoczesne systemy księgowe. Podczas spotkań poruszony zostanie również temat współpracy międzynarodowej. Mapa aktywności zaproponowanych przez firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie  prośbę o wystawienie zaświadczenia.

Projekt „Kawiarenki”, realizowany w ramach programu „Kompetencje jutra – Lublin inspiruje przyszłość”, powstał z inicjatywy Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin we współpracy z sektorem nowoczesnych usług biznesowych, lubelskimi uczelniami oraz środowiskiem edukacyjnym.

Nasze projekty