W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Poznaj Gospodarczy Lublin!
31.05.202313:30

Miasto zaprasza na kolejną mobilną wycieczkę z cyklu „Poznaj Gospodarczy Lublin”. Specjalny autobus wyruszy w sobotę (3 czerwca) o godz. 12.00.

– Z roku na rok wzrasta liczba zlokalizowanych w mieście firm oraz tworzonych przez nie miejsc pracy, zwiększają się również nakłady inwestycyjne lubelskich przedsiębiorstw. Wycieczka „Poznaj Gospodarczy Lublin” jest doskonałą okazją do zapoznania się z biznesowym potencjałem miasta i jego gospodarczym obliczem – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Oferta kierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych poznaniem przedsiębiorstw funkcjonujących na terenie Lublina. Ich historię oraz profil firm prowadzących działalność gospodarczą na trasie przejazdu, przybliży pracownik Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Uczestników woził będzie autobus, na co dzień obsługujący linie komunikacji miejskiej. Jedynym warunkiem udziału w bezpłatnym przejeździe jest wcześniejsze dokonanie rejestracji na stronie gospodarczy.lublin.eu.

Trasa wycieczki rozpoczyna się na przystanku Tarasy Zamkowe 03 (CH VIVO! Lublin) i prowadzi ulicami: Mełgiewską, Metalurgiczną (obwodnica miasta), Witosa, Moritza, Vetterów, Braci Krausse, Plewińskiego, Grygowej, Droga Męczenników Majdanka, Krańcową, Wrotkowską, Krochmalną, Lubelskiego Lipca ’80, Zamojską, Lubartowską oraz al. Tysiąclecia (przystanek Tarasy Zamkowe 03). Uczestnicy proszeni są o przybycie na miejsce spotkania co najmniej 10 minut przed odjazdem.

Organizatorem przejazdów jest Miasto Lublin we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym - Lublin - Sp. z o.o.

Cykl „Poznaj Gospodarczy Lublin” ruszył jesienią ubiegłego roku. Do tej pory w wycieczkach wzięło udział około 300 osób.

Nasze projekty