W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prof. Mark Rozell - politolog z Waszyngtonu z wizytą w Lublinie

Prof. Mark Rozell - politolog z Waszyngtonu z wizytą w Lublinie
08.03.202410:13

Spotkanie z Markiem J. Rozellem, wybitnym politologiem z George Mason University (USA) zainauguruje tegoroczną edycję miejskiego programu Visiting Professors in Lublin. Jego otwarty wykład popularnonaukowy, traktowany jako lekcje dla demokracji, będzie okazją do analizy wyborów prezydenckich w Stanach ZjednoczonychWstęp jest wolny. Spotkanie poprowadzone będzie w języku angielskim.

– Zapraszamy do Lublina znane osobistości świata nauki i biznesu. Dzięki umiędzynarodowieniu środowiska, w tym badań naukowych oraz promocji nauki, wzmacniamy pozycję naszego miasta na mapie ważnych ośrodków akademickich. Profesor Mark J. Rozell jest wybitnym specjalistą w zakresie studiów nad systemem politycznym USA oraz znanym komentatorem i publicystą. Najbliższe spotkanie to niecodzienna szansa na zapoznanie się z aktualnym stanem polityki amerykańskiej – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Prof. Mark J. Rozell jest założycielem i Dziekanem Schar School of Policy and Government, funkcjonującego w ramach George Mason University (USA). Profesor specjalizuje się w obszarze politologii i administracji publicznej, w szczególności w zakresie badań nad systemem politycznym i polityk publicznych na poziomie federalnym USA, w tym w dziedzinie procesów wyborczych, prezydentury i funkcjonowania federalnej władzy wykonawczej, polityki zagranicznej i polityki bezpieczeństwa narodowego.

Prof. Mark J. Rozell przyjeżdza do Lublina na zaproszenie Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Miasta Lublin w ramach programu Visiting Professors in Lublin. Spotkanie odbędzie się 12 marca (wtorek) o godz. 11.30 na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS, ul. Głęboka 45, Aula A.1.09.

Więcej informacji na temat miejskiego programu Visiting Professors na stronie nauka.lublin.eu.
 

Nasze projekty