W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Prof. Stefan Lorenz Sorgner - wybitny filozof z wizytą w Lublinie

Prof. Stefan Lorenz Sorgner - wybitny filozof z wizytą w Lublinie
15.05.202409:17

Wykład otwarty prof. Stefana Lorenza Sorgnera z John Cabot University pt. Ethics of Artificial Intelligence w Lubelskim Centrum Konferencyjnym zainauguruje jego wizytę w Lublinie w ramach programu Urzędu Miasta Visiting Professors in Lublin. 

Rozwój sztucznej inteligencji (AI) budzi dziś ogromne zainteresowanie. W miarę jak systemy sztucznej inteligencji szybko zapełniają nasze bliższe i dalsze otoczenie, paląca staje się kwestia zarówno etycznych konsekwencji ich tworzenia i wykorzystywania. Spotkanie z prof. Sorgnerem połączone z debatą z udziałem przedstawicielami świata nauki i biznesu będzie doskonałą platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat etyki AI. Na wydarzenie zapraszamy mieszkańców Lublina 20 maja br. o godz. 17:00 do Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, sala S1. Wstęp jest wolny. Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wizyta prof. Sorgnera w Lublinie będzie obfitować również w inne ciekawe wydarzenia i inicjatywy. 22 maja o godz. 15:00 w Centrum Transferu Wiedzy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, sala CTW-102, odbędzie się wykład otwarty prof. Sorgnera pt.  Ethics of Emerging Technologies połączony z debatą akademicką. Do panelu dyskusyjnego zostali zaproszeni przedstawiciele uczelni lubelskich m.in. Uniwersytetu Medycznego, UMCS i Politechniki Lubelskiej. Wierzymy, że te wydarzenie również spotka się z dużym zainteresowanie wśród społeczności naszego miasta. Ponadto, prof. Sorgner poprowadzi na KUL cykl warsztatów dla studentów i młodzieży szkolnej pt. Transhumanism, Ethics of AI and Emerging Technologies.

Prof. Sorgner wykłada filozofię na Uniwersytecie Johna Cabota w Rzymie. Jest dyrektorem i współzałożycielem Beyond Humanism Network, członkiem Institute for Ethics and Emerging Technologies (IEET), badaczem Nietzschego, filozofem muzyki, wiodącym specjalistą w dziedzinie transhumanizmu, posthumanizmu i nowych technologii. Jest również autorem takich monografii jak: Metaphysics without Truth, czy Zawsze byliśmy cyborgami.

Prof. Stefan Lorenz Sorgner przyjeżdża do Lublina na zaproszenie Katedry Metodologii Nauk KUL II w ramach miejskiego programu Visiting Professors in Lublin

Więcej informacji na temat wykładu otwartego Ethics of Artificial Intelligence oraz wykładu otwartego Ethics of Emerging Technologies dostępne na stronie KUL.

 

Nasze projekty