W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Raport „Przyszłość zaczyna się tu. Lublin”

Raport „Przyszłość zaczyna się tu. Lublin”
20.03.202016:42

Lublin to najprężniej rozwijająca się metropolia Polski Wschodniej, miasto szybkiego rozwoju pod względem społecznym i gospodarczym, atrakcyjne do życia i prowadzenia biznesu, wynika z raportu przygotowanego przez firmę doradczą Colliers. Firma opublikowała raport na temat Lublina, przedstawiając aktualny obraz miasta i jego wizję przyszłości. Zawarto w nim informacje m.in. na temat gospodarki, mieszkalnictwa i jakości życia.

– Lublin to dobre miejsce do życia i ważny ośrodek gospodarczy, kulturalny, turystyczny i naukowy Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 4 mld środków przeznaczonych na inwestycje sprawiły, że Lublin jest dobrze skomunikowanym i wygodnym miastem do życia. Dzięki pozyskanym przez nas środkom europejskim mieszkańcy korzystają z ekologicznego transportu miejskiego, zrewitalizowanych przestrzeni zielonych, rozwija się gospodarka czwartej generacji, wdrażane są kolejne etapy koncepcji smart city. W Lublinie dostępne są wysokiej klasy powierzchnie biurowe, rozwija się infrastruktura. Dzisiaj, szkicujemy również naszą wspólną przyszłość, pracując nad strategią rozwoju Lublina do 2030 roku. Cieszę się, że rozwój miasta doceniany jest w kolejnych raportach – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Cykl raportów Colliers „Przyszłość zaczyna się tu…” obrazuje polskie miasta – ich rozwój gospodarczy, zaplecze gastronomiczne i handlowe, a także ofertę dla inwestorów i mieszkańców. Lublin jest drugą metropolią, którą firma wzięła pod uwagę w swojej analizie. W raporcie ujęto zarówno specyfikę lubelskiej gospodarki, jak i ofertę inwestycyjną miasta, włączając dostępne powierzchnie biurowe i magazynowe, a także zaplecze akademickie. Zwrócono uwagę na rozwijającą się w Lublinie branżę turystyczną, a wraz z nią na ofertę sportowo-rekreacyjną, a także dynamiczny rynek budownictwa mieszkalnego.

– Lublin to największe miasto Polski Wschodniej i znaczący ośrodek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dynamiczny rozwój gospodarczy i wysoka jakość życia stawiają nas wśród najatrakcyjniejszych miast dla inwestorów i przyjazne miejsce do życia dla mieszkańców. Cieszę się, że firma Colliers International dostrzegła te cechy Lublina i ujęła je w kompleksowo przygotowanym raporcie – mówi dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości.

– Lublin jest nie tylko doskonałym miejscem do życia, ale także do prowadzenia biznesu. To siódmy pod względem podaży regionalny rynek biurowym w Polsce oraz największe zagłębie nowoczesnych biur we wschodniej części kraju. W ubiegłym roku wynajęto tu 9 tys. mkw., a wśród wszystkich kontraktów dominowały nowe umowy, które stanowiły 88% całkowitego wolumenu transakcji. To potwierdzenie tego, że coraz więcej firm dostrzega potencjał miasta i tu chce lokować swój biznes – mówi Karol Piekarski, dyrektor regionalny Colliers International w Lublinie.    

Raport jest dostępny do pobrania na stronie Colliers International.

Colliers to wiodąca firma doradcza oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości komercyjnych oraz zarządzanie inwestycyjne. Dzięki działalności w 68 krajach i wspólnym wysiłkom ponad 15 000 profesjonalnych przedsiębiorców zapewnia fachowe doradztwo w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów.

Nasze projekty