W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Stypendia biznesowe” czekają na najzdolniejszych studentów

„Stypendia biznesowe” czekają na najzdolniejszych studentów
02.10.202312:59

Studenci w Lublinie mogą ubiegać się o „Stypendia biznesowe” u najlepszych lubelskich firm, fundatorów pilotażowej edycji nowego miejskiego programu, który rusza z początkiem miesiąca. Z jednej strony oferuje studentom możliwość rozwoju zawodowego i gratyfikację pieniężną, z drugiej dla przedsiębiorców jest okazją do budowy zespołu z najzdolniejszych osób. Nabór do programu trwa do 12 października.

– Dzięki wspólnej inicjatywie samorządu, przedstawicieli biznesu i uczelni powstał nowy program stypendialny dla studentów. Jego pilotażowa edycja, doskonale wpisująca się w przyjętą przez nas strategię i model współpracy, zyskała poparcie przedsiębiorców, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Program wyróżni najzdolniejszych studentów z co najmniej dobrymi wynikami w nauce. Premiowane będą osoby ambitne, które dążą do zdobywania nowych kwalifikacji poza uczelnią i są aktywnie zaangażowane w działalność organizacji studenckich – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Na studentów czeka 10 stypendiów o łącznej wartości 96 tys. zł. Stypendium przyznawane będzie na 8 miesięcy i stanowi indywidualne wyróżnienie dla osób z najlepszymi wynikami. Zgodnie z założeniami programu powinno zostać przeznaczone na dalszy rozwój stypendysty w zakresie jego zainteresowań oraz wspomagać możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. Oprócz gratyfikacji pieniężnej w postaci stypendium, na żaków czeka możliwość współpracy z najlepszymi lubelskimi firmami, sprawdzenie się w roli Ambasadora firmy na uczelni, a także możliwość odbycia praktyki u Fundatora stypendium.

Warunkiem koniecznym ubiegania się o stypendium jest uzyskanie średniej ocen za dwa ostatnie semestry nie niższej niż 4,00 oraz potwierdzone doświadczenie zdobyte w organizacjach studenckich, kołach naukowych oraz podczas wymian międzynarodowych. Aby dotrzeć do najlepszych oraz idealnie dopasowanych do profilu firmy studentów, każde przedsiębiorstwo określa indywidualne kryteria wyboru oraz zobowiązania studenta wobec firmy, jako Fundatora stypendium, które umieszczone są w Regulaminie programu.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulaminy znajdują się na stronie: przedsiebiorczy.lublin.eu.

Fundatorami stypendiów pierwszej edycji programu „Stypendia biznesowe” zostali: Fundacja Grupy AliplastMedisept Sp. z o.o.Orange PolskaInfinite Sp. z o.o. w LublinieArcus Systemy Informatyczne Sp. z o.o.Ball Packaging Europe Lublin Sp. z o.o.Pekao Faktoring Sp. z o.o.

Partnerami uczelnianymi są: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Nasze projekty