W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wideo poradnik dla przyszłych i obecnych studentów z Ukrainy

07.02.201812:43

Na potrzeby programu „Study in Lublin” przygotowaliśmy nowy projekt – wideo poradnik dla przyszłych i obecnych studentów z Ukrainy. Filmy opisują najważniejsze aspekty życia studenckiego w Lublinie, mając na celu wsparcie procesu rekrutacji ukraińskich studentów do lubelskich uczelni, jak i ułatwienie życia codziennego młodzieży już obecnej w naszym mieście.

Pierwszych 7 odcinków podzielone zostało na najważniejsze zakresy tematyczne: "Komunikacja", "Służba zdrowia", "Zameldowanie", "Pojęcia i terminy studenckie", "Czas wolny", "Praca" oraz "Jak założyć własny biznes". Filmy są rodzajem internetowego dziennika (Vloga) i pełnią funkcję informacyjną. Prowadzącą jest Maria Martyniuk – studentka z Ukrainy. W 2014 ukończyła Lwowskie Kolegium Poligraficzne na kierunku "Wydawnictwo i edytologia", gdzie samodzielnie wydała tomik zbioru swoich wierszy, jako projekt pracy dyplomowej.

W 2014 roku podjęła studia w Lublinie na kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” WSPA. W trakcie studiów licencjackich aktywnie uczestniczyła w życiu uczelni jako redaktor naczelna Koła Naukowego WSPA.T V oraz V-ce Przewodnicząca Samorządu Studentów WSPA. W lipcu obroniła prace licencjacką, obecnie jest na studiach uzupełniających magisterskich. Angażowała się w życie kulturalne Lublina, jako wolontariuszka Warsztatów Kultury oraz Bramy Grodzkiej NN. Od pół roku aktywnie współpracuje z Urzędem Miasta Lublin przy realizacji  projektów Wydziału Projektów Nieinwestycyjnych.

Lublin może się poszczycić pierwszym miejscem w Polsce pod względem liczby studentów zagranicznych w stosunku do ogólnej liczby studentów w mieście. Najliczniejszą grupą zagranicznych studentów w Lublinie – 50,5% stanowią Ukraińcy. Dlatego tak ważne jest, aby studenci szybko integrowali się z życiem miasta oraz czuli się w Lublinie bezpiecznie. Projekt ma na celu pokazanie ukraińskiej młodzieży jak bardzo Lublin jest otwarty, dostępny oraz dostosowany do ich potrzeb.

Filmy zostaną opublikowane na miejskim kanale YouTube "lublinum" oraz Facebook'owej stronie programu "Study in Lublin" w okresie luty – marzec z częstotliwością raz w tygodniu.

Zapraszamy do oglądania:

 

 

 

 

Kontakt w języku polskim, ukraińskim, rosyjskim i angielskim:
Study in Lublin
study.lublin.eu
e-mail:
tel. +48 81 466 25 15
kom. +48 601 815 524
facebook.com/studyinlublin

vk.com/studyinlublin

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty