W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta

Wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej miasta
14.12.201015:31

Genpact to światowy lider w branży outsourcingu usług tj.: księgowość, finanse, obsługa klienta i technologie informatyczne, który zatrudnia ponad 40 000 pracowników na całym świecie. Firma rozpoczęła działalność 13 lat temu w Indiach jako oddział koncernu General Electric, a obecnie jest spółką notowaną na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2009 roku został otwarty oddział Genpact w Lublinie, który oferuje karierę specjalistom w dziedzinie finansów i rachunkowości.

Porozumienie podpisane przez UMCS ma na uwadze potrzebę stworzenia najlepszych warunków zdobywania wiedzy i umiejętności dla studentów Uniwersytetu oraz związane jest z wymaganiami wprowadzanymi Krajowymi Ramami Kwalifikacji w celu zwiększenia zatrudnialności absolwentów Uniwersytetu. Współpraca z firmą Genpact przewiduje konsultowanie programów kształcenia, szkolenia zawodowe, program praktyk i staży oraz spotkania połączone z prezentacją profilu działalności firmy.

Inicjatywa podpisania porozumienia została wypracowana w ramach współpracy trójstronnej pomiędzy przedstawicielami uczelni, samorządu oraz biznesu. W sierpniu tego roku Władze Miasta i UMCS podpisały oficjalny list intencyjny dot. współpracy w zakresie konsultowania programów nauczania w celu jak najlepszego dostosowania ich do wymogów rynku pracy. Jednym z efektów jego realizacji jest właśnie porozumienie z firmą Genpact, w wyniku którego wypracowano ścieżkę naukową dedykowaną dla Genpact. Na mocy ustaleń z UMCS rolą urzędu jest promocja wypracowanych w ramach współpracy rozwiązań, ponieważ nowe specjalizacje mają przyciągnąć do Lublina studentów i ograniczyć ich odpływ do innych ośrodków akademickich. Ich utworzenie znacznie wzmocni zasoby lubelskiego rynku pracy, co niewątpliwie będzie świetnym argumentem w negocjacjach z potencjalnymi inwestorami.

Nasze projekty