Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF XVI edycja Konkursu „O Kryształowa Cegłę”

16.12.201608:35

W dniu 9 grudnia 2016 roku w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie odbyła się Uroczysta Gala XVI edycji międzynarodowego Konkursu „O Kryształową Cegłę”- na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy UE- na Szlaku Słońca i Śniegu.

Konkurs ten jest przeglądem inwestycji budowlanych Europy Wschodniej, zarówno nowych jak i modernizowanych czy rewitalizowanych, spośród których wyłaniane i nagradzane są najlepsze. Z roku na rok rośnie liczba uczestników.

Organizatorom zależy na promocji najlepszych inwestycji w naszej części kraju i Europy, jak też na nagradzaniu najlepszych praktyk w budownictwie uwzględniających ochronę środowiska. Zgodnie z ideą Konkursu nagradzani są – inwestor, projektant i wykonawca.

Głównym Organizatorem Konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin przy współorganizacji m.in Urzędu Miasta Lublin.

W XVI edycji Konkursu położono większy nacisk na ekologię: kategoria „Partnerstwo dla Natury – EKOINWESTYCJE - ochrona Ziemi, Powietrza i Wody” – dedykowana jest inwestycjom powstałym w obszarze wytwarzania i dystrybucji ciepła i prądu tj. klasyczna produkcja, energia słońca, wiatru i wody, kogeneracja, wykorzystanie spalania odpadów itp.

Podkreślono również rolę małej architektury w miejscach rekreacji i wypoczynku: „Kategoria Przestrzenie Publiczne”: Podwórka i Skwery jako przestrzeń sąsiedzka oraz wizytówka osiedli miejskich.

Pliki do pobrania

Lista Laureatów XVI edycji Konkursu.pdf
Lista Laureatów XVI edycji Konkursu

Logo gospodarcze Miasta Lublin inspiruje biznes

Nasze projekty

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)