W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ambasadorzy akademickiego Lublina po raz kolejny pomogli maturzystom

Ambasadorzy akademickiego Lublina po raz kolejny pomogli maturzystom
07.05.202412:02

Zakończyła się czwarta już edycja "Koleżeńskich korepetycji". Przez cały kwiecień studenci i doktoranci lubelskich uczelni wspomagali maturzystów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Mamy nadzieję, że dzięki projektowi uczniowie osiągną jak najlepsze rezultaty – trzymamy  za wszystkich zdających kciuki! 

Inicjatywa realizowana w dniach 4 – 30 kwietnia br., w formule cotygodniowych spotkań w małych grupach (od jednej do trzech osób) miała pomóc maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości. Korepetycje odbywały się na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym, z różnych przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, biologii, chemii oraz geografii. 

W ramach prowadzonych zajęć uczniowie dowiedzieli się również jak wygląda życie studenckie i jaka jest oferta kierunków na lubelskich uczelniach. Korepetytorzy upewniali młodszych kolegów i koleżanki w wyborze Lublina na miejsce studiowania, a tych jeszcze niezdecydowanych namawiali do kontynuowania edukacji na jednej z naszych uczelni. 

W sumie odbyło się prawie 80 spotkań, w większość, zgodnie z preferencjami uczestników online na platformie Microsoft Teams, ale również stacjonarnie: w przestrzeniach młodzieżowych "Hej" przy ul. Peowiaków oraz "ReWir" na Felinie, a także w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Tegoroczna edycja to 50 uczestników, w tym 14 korepetytorów – studentów i doktorantów lubelskich uczelni.

Realizujący zajęcia wykazali się inicjatywą oraz bezinteresowną chęcią pomocą w przekazywaniu wiedzy. Prowadzenie korepetycji wymagało nie tylko poświęcenia swojego czasu, ale również przygotowania się do zajęć, przemyślenia zagadnień, z którymi mieli problem uczestnicy, często opracowania prezentacji oraz dodatkowych materiałów. Korepetytorzy w podziękowaniu za pełne zaangażowania przy wypełnianiu roli „ambasadorów akademickiego Lublina” otrzymają specjalne podziękowania oraz dyplomy od Prezydenta Miasta Lublin, co będzie dodatkowym atutem w trakcie formowania swojej zawodowej kariery.

„Koleżeńskie korepetycje 2024” –  IV edycja w skrócie:

  • prawie 80 spotkań;
  • 50 uczestników;
  • w tym 14 korepetytorów.

„Koleżeńskie korepetycje” to:

  • inicjatywa kierowana do maturzystów, którzy przed egzaminami powtarzają najtrudniejsze zagadnienia maturalne oraz mogą dowiedzieć się o studiowaniu w Lublinie; pomagają im w tym studenci lubelskich uczelni;
  • bezpłatne korepetycje udzielane z różnych przedmiotów t. j.: język polski, język angielski, matematyka, biologia, chemia, geografia;
  • projekt realizowany w formule spotkań online oraz stacjonarnie;
  • kilkuosobowe grupy uczniów (do 3 osób w grupie) pracujące z korepetytorami nad przykładowymi testami maturalnymi z poprzednich lat lub nad zaproponowanymi przez siebie zagadnieniami;
  • okazja do rozmowy o ofercie lubelskich uczelni, studenckim życiu w naszym mieście, czy perspektywach rozwoju edukacyjnego oraz zawodowego.

Podsumowanie “Koleżeńskich korepetycji” – edycja 2023 r. 
Podsumowanie “Koleżeńskich korepetycji” – edycja 2022 r.
Podsumowanie “Koleżeńskich korepetycji – edycja 2021 r.

 

Nasze projekty