W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

III edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” za nami

III edycja projektu „Przedsiębiorcze dzieciaki” za nami
08.06.202114:59

367 dzieci z Lublina zdobyło wiedzę z zakresu ekonomii i przedsiębiorczości, rozwinęło przy tym kompetencje miękkie takie jak: umiejętność pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wiarę we własne możliwości, kreatywność, zdolność do planowania i konsekwentnej realizacji przedsięwzięć, a dodatkowo poznały gospodarczą stronę miasta Lublin.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 uniemożliwiła realizację projektu w ubiegłym roku. Tegoroczna edycja została przeprowadzona w formie hybrydowej, z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią oraz niestabilną sytuację, dotyczącą nauki w formie stacjonarnej, w tegorocznej edycji uczestniczyły wyłącznie dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. „zerówki”) w różnych placówkach oświatowych. Projekty, w których brali udział uczniowie, były realizowane we współpracy z lubelskimi firmami i osobami działającymi w sektorze kreatywnym, a jednocześnie wspierane przez wykwalifikowaną kadrę UMCS.

Za nami trzecia edycja „Przedsiębiorczych Dzieciaków”. To bardzo wartościowy i ważny dla nas projekt, który jest wspaniałym przykładem nauki poprzez zabawę. Poznawanie nowych, ciekawych zagadnień już dziś kształtuje dzieci, jako ludzi aktywnych i kreatywnych, co pozwoli im na swobodniejsze wkroczenie na rynek pracy w przyszłości. Wycieczki do lubelskich firm oraz zakładów produkcyjnych są rozrywką i poznaniem nieznanego dotąd świata, a jednocześnie lekcją dla przyszłych pracowników i pracodawców, którzy będą za kilkanaście lat wykorzystywać poznane już dziś mechanizmy biznesowe - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W projekcie udział wzięło 367 dzieci z 16 placówek oświatowych z Lublina, 23 nauczycieli oraz 26 studentów. Przeprowadzono 100 godzin zajęć lekcyjnych, 75 wizyt w lubelskich przedsiębiorstwach i warsztatów z osobami kreatywnymi oraz spędzono prawie 40 godzin w halach produkcyjnych. Jednak projekt to nie tylko liczby – to przede wszystkim niekończące się pomysły biznesowe i rozwój kreatywności, która w przyszłości przełoży się na rosnący poziom przedsiębiorczości wśród młodzieży i absolwentów wkraczających na rynek pracy po zakończeniu edukacji.

Projekt „Przedsiębiorcze Dzieciaki” jest organizowany przez Urząd Miasta Lublin oraz UMCS. Tegoroczna edycja była realizowana z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Partnerami edycji byli: IKEA, ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o., Europiek Sp. z o. o. -  W Chlebaku Bistro, Laboratoria Natury Sp. z o.o., SKENDE Shopping, LIFT SERVICE S.A, emedia.pl, Kurier Lubelski, Agencja FLOW PR, Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów, Ośrodek Popularyzacji Nauki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Yellow House English S.A., Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ,,Bystrzyca’’ w Lublinie Sp. z o.o., Narodowy Bank Polski Odział w Lublinie, Intrograf-Lublin S.A., Fundacja WeDoLBN, LUBLov, Fundacja Rozwoju Designu LuCreate, Lubelski Park Naukowo Technologiczny S.A., ORIZON Jacek Lamont, Szkoła Artystyczna Wiesław Kucia, Bracia Studio - Adam Drath, Telewizja Akademicka TV UMCS, Wschodni Akcelerator Biznesu, Fundacja Krajobrazy, Pan Marcin Pendel, Agatka Pracownia Artystyczna, Fundacja Poławiacze Pereł Improv Teatr, Competiva Anna Nizioł-Waga, Fundacja Primum Auxilium, Pani Agata Cholewa oraz Lubella Food Sp. z o.o. sp. k.

Dziękujemy wszystkim partnerom, placówkom oświatowym oraz wszystkim tym, dzięki którym udało się zrealizować tegoroczną edycję. Do zobaczenia za rok!

Nasze projekty