W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Dzień dobry, jestem..." - wakacyjny projekt w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie

"Dzień dobry, jestem..." - wakacyjny projekt w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie
08.07.202218:00

W poniedziałek (4.07) w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie rozpoczęły się pierwsze zajęcia w ramach projektu "Dzień dobry, jestem…" skierowanego do młodzieży polsko-ukraińskiej w wieku 14 – 17 lat. W ramach wydarzenia odbędą się dwutygodniowe warsztaty teatralne, ruchowe, muzyczne i animacji przedmiotu. 

Młodzież – 11 osób z Ukrainy i 11 osób z Polski – pod okiem aktorów i pracowników Działu Edukacji Teatralnej Teatru Andersena w składzie: Małgorzata Adamczyk (koordynatorka), Angelika Karczmarz (wychowawczyni), aktorzy: Piotr Bublewicz, Daniel Lasecki, Kinga Matusiak-Lasecka, Łukasz Staniewski i Yaroslava Yevdokymenko, będzie wspólnie tworzyło teatr, a efekty tej pracy będzie można zobaczyć za dwa tygodnie, na pokazie finałowym otwartym dla publiczności.

Już teraz organizatorzy zapraszają na pokaz finałowy projektu, który odbędzie się w sobotę, 16 lipca, o g. 17:00, w Sali Andersena, II poziom Centrum Spotkania Kultur, Plac Teatralny 1, wstęp wolny.

Codzienne poczynania grupy będzie uwieczniał Tomasz Tylus (fotograf), dzięki temu na profilu Teatru: Facebook i Instagram możecie na bieżąco śledzić postępy projektu. 

Lato w teatrze jest programem Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenia polecane