W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Strategia Kultury Lublin 2030+

Strategia Kultury Lublin 2030+

Trwają prace nad nową Strategią Kultury Lublin 2030+

Zbliżamy się do końca prac nad Strategią Kultury Lublin 2030+. 16 kwietnia rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, następnie dokument zostanie przekazany pod głosowanie Rady Miasta Lublin.

Chcemy, aby powstający dokument miał zwięzłą i przystępną formę, tak aby wszyscy mieszkańcy i mieszkanki Lublina mogli w łatwy sposób poznać plany i kierunki działań miasta w kulturze na najbliższe lata.

Celami nowej Strategii są m.in.:

  • wyznaczenie kierunków rozwojowych lubelskiej kultury na najbliższe lata;
  • uwzględnienie specyfiki miasta i lokalnego środowiska kultury oraz zmian, które w ostatnich latach miały miejsce w Lublinie;
  • uwzględnienie aktualnych trendów w kulturze w kontekście globalnym, krajowym i regionalnym;
  • uwzględnienie efektów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 oraz konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Informacje dotyczące procesu konsultacji społecznych dokumentu Strategii Kultury Lublin 2030+ znajdują się w zakładce Konsultacje społeczne.

W zakładce "Źródła dokumentu i materiały robocze" umieściliśmy raporty ze spotkań i badań zrealizowanych w toku prac nad Strategią oraz linki do innych dokumentów i raportów, które wykorzystaliśmy przy tworzeniu dokumentu.

Wszystkie informacje dotyczące Strategii Kultury Lublin 2030+ umieszczane będą na stronie kultura.lublin.eu w zakładce "Strategia Kultury Lublin 2030+".