W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Anyone deceived” - nowy projekt zrelalizowny przy wsółpracy z LFF

„Anyone deceived” - nowy projekt zrelalizowny przy wsółpracy z LFF
26.10.202208:29

W Dublinie odbyła się premiera fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Anyone deceived” („Ktokolwiek oszukany”) - projekt  zrealizowano z okazji Światowego Dnia Przeciwko Handlowi Ludźmi, na zlecenie Międzynarodowej Organizacji ds Migracji w Irlandii (IOM). Film firmy produkcyjnej Heavy Man Films z siedzibą w Galway (Irlandia) był w całości kręcony w Lublinie, przy współpracy z Lubelskim Funduszem Filmowym. Dokument wyprodukował i wyreżyserował Tomasz Ciężki.

- Do ukochanego Lublina przyjeżdżam zazwyczaj w odwiedziny. Tym razem miałem okazję połączyć wakacje z pracą i zrealizować projekt. Zdecydowaliśmy o tym, że zdjęcia odbędą się w Lublinie, ze względu na jego klimat i uniwersalność. Dzięki Lubelskiemu Funduszowi Filmowemu w ciągu kilku dni mieliśmy zorganizowane lokacje, obsadę, zezwolenia oraz niepowtarzalną atmosferę - mówi reżyser Tomasz Ciężki, który jest rodowitym lublinianinem zamieszkałym w Irlandii.

W projekcie zagrali aktorzy: Yaroslava Yevdokymenko - Marija/Natalia, Markijan Saweneć - Fedir, Dariusz Jeż - Landlord, Konrad Biel - Alexei.

FILM możecie obejrzeć tu: https://vimeo.com/762622669