W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Carte Blanche" na festiwalu filmowym w Locarno

"Carte Blanche" na festiwalu filmowym w Locarno
17.02.201613:08

Film "Carte Blanche" Jacka Lusińskiego zostanie zaprezentowany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno. Lubelski obraz będzie jednym z trzech polskich filmów, które odniosły największy sukces na zagranicznych rynkach i zaprezentują nasz kraj we Włoszech.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno należy do najbardziej prestiżowych festiwali filmowych w Europie. W tym roku Program First Look, sekcja works in progress Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno, prezentująca projekty filmowe w fazie postprodukcji, będzie poświęcona polskiemu kinu. Polskimi reprezentantami będą obrazy, które odniosły ważne, międzynarodowe sukcesy, jakimi były Oscar dla Najlepszego Filmu Nieanglojęzycznego dla filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego, Srebrny Niedźwiedź dla Najlepszego Reżysera dla Małgorzaty Szumowskiej, Grand Prix na festiwalu Szanghaju dla filmu "Carte Blanche" Jacka Lusińskiego. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno odbędzie się w dniach 3-13 sierpnia 2016. Więcej informacji o festiwalu dostępne jest na stronie internetowej Lubelskiego Funduszu Filmowego.

"Carte Blanche" został zrealizowany w ramach czwartego konkursu Lubelskiego Funduszu Filmowego. To film fabularny opowiadający historię lubelskiego nauczyciela, który w obawie przed utratą pracy przez wiele lat ukrywał, że traci wzrok. Głównym bohaterem filmu jest czterdziestoparoletni nauczyciel historii, Kacper (Andrzej Chyra) dla którego praca z młodzieżą jest największa pasją. Gdy jego wzrok zaczyna się pogarszać, a tragiczny wypadek odciska piętno na jego życiu, Kacper jest bliski załamania. Propozycja awansu i szansa na wielką miłość powodują, że Kacper decyduje się na ryzykowny krok- postanawia ukryć przed światem utratę wzroku.

Czytaj więcej o "Carte Blanche":