W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film "Carte Blanche" nagrodzony w Moskwie

Film "Carte Blanche" nagrodzony w Moskwie
10.06.201511:39
Film „Carte blanche” Jacka Lusińskiego zdobył prestiżową Nagrodę Publiczności podczas 8. Festiwalu Filmów Polskich „Wisła” w Moskwie. To nie koniec międzynarodowych pokazów. W czerwcu weźmie udział w 18 th Shanghai International Film Festival w konkursie głównym - Golden Goblet Award.

Na festiwalu w Szanghaju "Carte Blanche" konkuruje z ośmioma międzynarodowymi produkcjami min. z "Cake" z Jennifer Aniston, która za rolę w tym filmie była nominowana do nagrody Złotego Globu. Przedowniczącym jury będzie reżyser nominowanego do "Oskara" "Lewiatana" - Andriej Zwiagincew.

Akcja filmu toczy się w Lublinie, z którego pochodzi także historia tworząca główną fabułę. "Carte Blanche" opowiada historię lubelskiego nauczyciela, który w obawie przed utratą pracy przez wiele lat ukrywał, że traci wzrok. Głównym bohaterem filmu jest czterdziestoparoletni nauczyciel historii, Kacper (Andrzej Chyra) dla którego praca z młodzieżą jest największa pasją. Gdy jego wzrok zaczyna się pogarszać, a tragiczny wypadek odciska piętno na jego życiu, Kacper jest bliski załamania. Propozycja awansu i szansa na wielką miłość powodują, że Kacper decyduje się na ryzykowny krok- postanawia ukryć przed światem utratę wzroku.

Scenariusz filmu został doceniony przez jury konkursu Script Pro w 2012r., którego był laureatem- finalistą. Projekt filmu fabularnego "Carte Blanche" został zrealizowany w ramach czwartego konkursu Lubelskiego Funduszu Filmowego.