W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF KAMIENIE NA SZANIEC - UROCZYSTA PREMIERA W LUBLINIE - 5 marca

03.03.201412:30

Pokaz w Cinema City w lubelskij Plazie uświetni obecność twórców i aktorów filmu: Roberta Glińskiego, Łukasza Targosza,Marcela Sabata, Tomasza Ziętka, Kamila Szeptyckiego, Sandry Staniszewskiej, Magdaleny Koleśnik, Karola Górskiego, Artura Żmijewskiego oraz przedstawicieli świata kultury i mediów.

Film "Kamienie na szaniec" był kręcony jesienią ubiegłego roku na skwerze przy ul. Rybnej i Noworybnej gdzie powstała drewniana replika warszawskiego arsenału. Wojenną Warszawę zagłrałły także inne ulice:  Kowalska, Furmańska, Kołłątaja, Grodzka oraz Krakowskie Przedmieście.

Reżyser Gliński wybrał Lublin, ponieważ teraz nasze miasto architektonicznie przypomina bardziej przedwojenną Warszawę niż dzisiejsza stolica z jej nowoczesną zabudową.

Premiera  filmu budzi duże zainteresowanie kinomanów i krytyków filmowych.

- Sama Akcja pod Arsenałem jest sfilmowana fenomenalnie, to jedna z najlepszych scen wojennych w polskim kinie - napisał w Rzeczpospolitej Bartosz Węglarczyk o scenie kręconej w Lublinie na styku ulicy Rybnej i Noworybnej.

 

 

Wiecej o recenzji filmu w Rzeczpospolitej czytaj : www.rp.pl/artykul/1090342.html