W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Liczba doskonała" Zanussiego na Netflix

"Liczba doskonała" Zanussiego na Netflix
12.01.202410:06

Miłośnicy twórczości Krzysztofa Zanussiego, mogą zobaczyć jego ostatni film pt. "Liczba doskonała", na platformie Netflix. Projekt był realizowany w Lublinie w jesienią 2022 roku. Zdjęcia kręcono na ulicy Jezuickiej, pomiędzy Archikatedrą a Bramą Trynitarską zrobiono ujęcie, w którym linoskoczek przechodzi po taśmie na dużej wysokości.

Liczba Doskonała” to refleksja nad przemijaniem i sensem życia a także jego przypadkowością. Główny bohater Joachim (Andrzej Seweryn) prowadzi badania nad liczbami pierwszymi przekładając je na swoje życie. Próbuje dowiedzieć się czy jest ono z góry przesądzone bądź czy istnieje czynnik zewnętrzny, matematyczny który je kreuje. Joachim to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową za granicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska). Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

Produkcję wspierał organizacyjnie LFF. Fabułę realizował największy w Polsce producent filmowy - Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.