W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin z czasów wojny w serialu "Wojenne dziewczyny" zobaczyło 2 100 000 widzów!

Lublin z czasów wojny w serialu "Wojenne dziewczyny" zobaczyło 2 100 000 widzów!
04.07.201811:28

Odcinek drugiego sezonu serialu fabularnego p.t. ‘’ Wojenne dziewczyny’’, w którym akcja filmu przenosiosła się do naszego miasta - obejrzało ponad dwa miliony ludzi, a dokładnie 2 100 000 widzów. Odcinek przyciągnął rekordową liczbę oglądających, gdyż poprzednie emisje odnotowały średnio około 1 800 000 widzów.

Serial "Wojenne dziewczyny" jest produkowany przez TVP. W rolach głównych grają Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander.

Reżyserem serialu jest Michał Rogalski.

Bohaterkami serialu są trzy młode kobiety – Irka, Ewa i Marysia, które w pierwszych latach okupacji hitlerowskiej muszą konfrontować się z nową rzeczywistością poprzez walkę, często beznadziejną, o ideały i przetrwanie. Mimo wielu okrucieństw, których doznają od okupanta, nie chcą stracić tego co najważniejsze – szacunku dla samych siebie. W rekordowym 25 odcinku los jednej z bohaterek przywiódł ją do Lublina. Wyprawa była bardzo niebezpieczna ale zakończona sukcesem.