W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mediatorzy – serial telewizji POLSAT w Lublinie

Mediatorzy – serial telewizji POLSAT w Lublinie
11.07.201807:43

W naszym mieście ruszyła kolejna produkcja filmowa, tym razem dla stacji POLSAT, film powstaje we współpracy z Lubelskim Funduszem Filmowym, który pilotuje całą produkcję.

Akcja toczy się we współczesnym Lublinie a jego ideą przewodnią jest sprawiedliwość naprawcza. Serial obyczajowo-sensacyjny jest oparty na prawdziwych historiach, pokazuje drogę porozumienia w różnych trudnych sprawach cywilnych, społecznych i karnych. Uczy komunikacji międzyludzkiej, jest przeznaczony dla szerokiej widowni.

Reżyserem i pomysłodawcą projektu jest Krzysztof Lang, który tak mówi o filmie: - Zastanawiając się nad serialem dotyczącym wymiaru sprawiedliwości – zwróciliśmy uwagę na grupę ludzi zwanych mediatorami i ich rolę w rozwiązywaniu sporów. Doszliśmy do wniosku, że stanowią znakomity punkt widzenia na system wymiaru sprawiedliwości, a skonfrontowanie ich z prokuratorską wizją sprawiedliwości daje znakomitą możliwość stworzenia serialu z wątkami kryminalno-sensacyjnymi, a jednocześnie poruszającymi głębokie ludzie problemy.

Serial spaja w całość trójka głównych bohaterów – to mediator, prokurator i dziennikarka śledcza, która wyrzucona z pracy postanawia zostać mediatorką.

Każdy odcinek ma swój temat i bohaterów odcinka, związany jest z konkretną sprawą mediacyjną, sądową lub kryminalną.

 

W Lublinie zdjęcia pilota serialu zaplanowano od 8 lipca do 10 lipca. Miejsca realizacji:

  •  Deptak
  •  Centrum Spotkania Kultur,
  • Redakcja Dziennika Wschodniego
  • Tor gokardowy „Olimp”
  • Szkoła Vetterów
  • oraz ulice i panoramy Lublina

W rolach głównych grają:

Dominika ”Nika” Malewicz /Magdalena Różczka/ - dziennikarka śledcza, mediatorka

Andrzej Krajewski/Tomasz Suchard/ - szef centrum mediacji, mediator

Piotr Woldan/Wojciech Zieliński/- prokurator

Beata Urbańska/Magdalena Walach/ - mediatorka