W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

My Street Films - ruszyła II edycja konkursu

My Street Films - ruszyła II edycja konkursu
11.04.201613:54

Zadaniem uczestników jest stworzenie krótkich filmów dokumentalnych na temat swojej okolicy, które złożą się potem na filmową mapę Polski. Najciekawsze filmy zostaną pokazane w trakcie 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego w czerwcu.

Międzynarodowy projekt My Street Films skierowany jest zarówno do profesjonalistów, studentów, jak i amatorów, którzy pragną pokazać fragment swojej codzienności lub chcą podzielić się niezwykłymi historiami związanymi z bliską im okolicą. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nakręcić 10-minutowy film dokumentalny, opowiadający historię dowolnie wybranego miejsca. Najlepsze filmy zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie podczas 56. Krakowskiego Festiwalu Filmowego (29 maja - 5 czerwca), a ich twórcy otrzymają karnety na cały festiwal.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 27 kwietnia 2016 roku. Dokładny regulamin konkursu oraz instrukcja jak zgłosić film znajdują się na stronie www.mystreetfilms.pl  Wystarczy się zalogować, wypełnić formularz i przesłać film.

My Street Films to projekt realizowany przez dokumentalny portalDAFilms.com. Pierwsza edycja skupiała się na ulicach Pragi i Londynu, których historie i atmosfera zostały uchwycone w nadesłanych filmach, naniesionych później na mapę tych miast. Sukces pierwszej edycji spowodował rozszerzenie projektu poza granice Pragi i Londynu i odkrywanie innych miast Polski, Słowacji, Czech i Węgier.

Polskim organizatorem jest Krakowska Fundacja Filmowa. Film Commission Poland jest partnerem projektu.

Więcej informacji:
Strona: http://mystreetfilms.pl/ 
Facebook: My Street Films