W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nagroda Unesco i gratulacje władz Miasta Lublin dla Wiktora Malczyńskiego lubelskiego licealisty - za film!

Nagroda Unesco i gratulacje władz Miasta Lublin dla Wiktora Malczyńskiego lubelskiego licealisty - za film!
04.03.202209:23

W siedzibie Lubelskiego Funduszu Filmowego prezydent Miasta Lublin Beata Stepaniuk – Kuśmierzak oraz kierownik LFF Grzegorz Linkowski składali gratulacje Wiktorowi Malczyńskiemu, uczniowi klasy 3e V Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, który zdobył główną nagrodę w konkursie międzynarodowym - „Grand Prix” of the UNESCO Week of Sound International Competition: When Sound Creates Image!

Dodatkowym sukcesem jest fakt, że po raz pierwszy laureatem „Grand Prix” jest obywatel Polski i mieszkaniec Europy Wschodniej. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło w trakcie uroczystej Gali w dniu 21 stycznia br. w Paryżu. W ramach konkursu uczniowie z całego świata zostali zaproszeni do stworzenia krótkiego filmu, złożonego z oryginalnych obrazów, inspirowanych sugestywną mocą, specjalnie skomponowanego na ten konkurs utworu muzycznego. Młodzież z 20 krajów na wszystkich kontynentach nadesłała 171 filmów. Wiele z nich jest refleksją nad kwestiami globalnymi i lokalnymi, ważnymi dla uczestniczących w konkursie uczniów, m.in. zmianą klimatu, bioróżnorodnością, dyskryminacją, przemocą, zdrowiem i przyjaźnią.

W tegorocznej edycji autorem ścieżki dźwiękowej jest libański kompozytor, Gabriel Yared, znany twórca muzyki filmowej w produkcjach francuskich i amerykańskich, zdobywca wielu prestiżowych nagród, w tym Oscara za film pt. „Angielski Pacjent” (1996 r.) „Nie myślę słowami, piszę tylko muzyką” - Gabriel Yared - październik 2020
Udział laureata w Gali w Paryżu odbył się przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.