W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nie przegap! - w niedzielę "Drogi wolności" w TVP1

Nie przegap! - w niedzielę "Drogi wolności" w TVP1
12.07.201810:20

Pierwszy odcinek serialu obyczajowo historycznego realizowanego dla TVP1 p.t. ‘’ Drogi wolności’’ zostanie wyemitowany w niedzielę15 lipca o godzinie 20.10. Serial był kręcony w Lublinie, który odgrywał Kraków z pierwszej połowy XX wieku.

Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku.

Serial został nakręcony w rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pokazuje burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich na tle wielkich wydarzeń historycznych oraz miłość, żądzę, zdradę i honor.

„Drogi wolności” to historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się: Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala).

Widzowie w serialu zobaczą także m.in. Annę Polony (w roli Emilii Biernackiej), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kunę (Janina Biernacka), Michalinę Olszańską (Ester Holtorp) oraz wielu aktorów młodego pokolenia.

Pomysłodawcą serialu jest Stanisław Krzemiński, reżyserem Maciej Migas, a za scenariusz odpowiada Joanna Wojtowicz.

Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku.

Odcinek nosi tytuł "Grzechy młodości". Historia zaczyna się w ostatnich dniach lipca 1914 r. na usta całego Krakowa ciśnie się jedno słowo: wojna. Ignacy Biernacki, właściciel wydawnictwa Panorama, fotograf cieszy się z zamówienia na druk urzędowych afiszy z magistratu. Jest przekonany, że nieźle się dorobi.