W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy serial "Drogi wolności" w Lublinie

Nowy serial "Drogi wolności" w Lublinie
07.02.201808:16

Nowy serial obyczajowo-historyczny TVP 1 w reżyserii Macieja Migasa, pt. "Drogi wolności" jest kręcony w Lublinie od 6.02.2018 r. do 16.02.2018 r. Nasze miasto gra Kraków. Realizacja zdjęć rozpoczęła się od scen na rogu ulicy Jezuickiej i Bramowej. Na antenie TVP1 serial „Drogi wolności” będzie emitowany o godzinie 20.30 od pierwszej niedzieli września 2018 roku.

Serial jest realizowany w rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. To burzliwe losy krakowskiej rodziny Biernackich ukazane na tle wielkich wydarzeń historycznych oraz miłość, żądza, zdrada i honor. "Drogi wolności” to historia trzech młodych sióstr, w role których wcielają się: Paulina Gałązka (Marynia), Katarzyna Zawadzka (Alina) i Julia Rosnowska (Lala).

Widzowie w serialu zobaczą także m.in. Annę Polony (w roli Emilii Biernackiej), Adama Cywkę (Ignacy Biernacki), Izabelę Kunę (Janina Biernacka), Michalinę Olszańską (Ester Holtorp) oraz wielu aktorów młodego pokolenia.

Fabuła serialu w dużej mierze inspirowana jest pamiętnikami Polek z początków XX wieku. Na fali kończącej się wojny bohaterki zakładają w Krakowie tygodnik „Iskra”. Jego pierwszy numer, po wielu perturbacjach, ukazuje się 11 listopada 1918 roku. Pismo wydawane przez młode bohaterki pozwala na zarysowanie historycznego tła serialu.

Pomysłodawcą serialu jest Stanisław Krzemiński, za scenariusz odpowiada Joanna Wojdowicz.

W serialu „Drogi wolności” zobaczymy następujące lubelskie ulice:  ul. Jezuicką, Bramową, schody Podwale, Rynek, ul. Dominikańską, Złotą, Grodzką, Krakowskie Przedmieście, plac przed Archikatedrą, ul. Gruella, Archidiakońską oraz Żmigród.

Zdjęcia realizowane są w Krakowie, Lublinie, Poznaniu oraz Warszawie.