W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Panie Dulskie na Festiwalu w Gdyni

Panie Dulskie na Festiwalu w Gdyni
21.09.201512:15

Gorące brawa i salwy śmiechu, z tak entuazjastycznym przyjęciem widzów jubileuszowego 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni spotkała się komedia obyczajowa "Panie Dulskie" w reżyserii Filipa Bajona. Wszystkie zdjęcia plenerowe były kręcone w Lublinie. Film został dofinansowany przez Lubelski Fundusz Filmowy.

Film wzbudził duże zainteresowanie wśród dziennikarzy oraz widzów. Podczas premiery na sali kinowej wielokrotnie rozlegały się brawa i wybuchy śmiechu, bo w "Paniach Dulskich" nie brakuje zabawnych dialogów i sytuacji. Film doczekał się także wielu bardzo przychylnych recenzji.

Konstrukcja filmu i osadzenie jego fabuły w różnych okresach historii, przeprowadzi widza przez całe stulecie Lublina. Daje to możliwość pokazania historii Lublina i zmian jakie się w nim dokonały. Akcja filmu opowiadająca o trzech pokoleniach Pań Dulskich zostaje umiejscowiona w Lublinie i rozgrywa się na przestrzeni wieku, od 1914 roku po czasy współczesne. W bohaterów wcielą się takie gwiazdy jak Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz, Maja Ostaszewska, Mateusz Kościukiewicz i Władysław Kowalski.

Film "Panie Dulskie" wejdzie do polskich kin już 2 października.