W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szanghaj – Nagroda Jury Grand Prix dla „Carte Blanche”

Szanghaj – Nagroda Jury Grand Prix dla „Carte Blanche”
17.06.201513:48

Ogromny sukces filmu „Carte Blanche” na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju. Jury pod przewodnictwem wybitnego rosyjskiego reżysera, Andrieja Zwiagincewa("Lewiatan", "Powrót") przyznało filmowi „Carte Blanche”w reżyserii Jacka Lusińskiegonagrodę Jury Grand Prix.

Fabuła była laureatem czwartego Konkursu Lubelskiego Funduszu Filmowego. Film prawie w całości był kręcony w Lublinie i opowiada historię lubelskiego nauczyciela (Andrzej Chyra), który stopniowo traci wzrok. Mimo to nie poddaje się. Akcja toczy się współcześnie, Lublin po raz pierwszy „gra” siebie.

Oprócz dofinansowania przez Miasto Lublin film został wyprodukowany przez AURUM FILM w koprodukcji z ORANGE POLSKA i firmą LIGHTCRAFT, a także był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Festiwal w Szanghaju jest uważany za jeden z najważniejszych na świecie, znajduje się na prestiżowej liście tzw. festiwali akredytowanych przez organizację FIAPF.