W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

VOLTA - Wystawa fotograficzna Doroty Awiorko

VOLTA - Wystawa fotograficzna Doroty Awiorko
09.06.201709:10

Każdy mieszkaniec Lublina, który jest ciekawy jak powstawał film "VOLTA" w reżyserii Juliusza Machulskiego może obejrzeć fotosy i werki z planu w obiektywie Doroty Awiorko. Otwarcie wystawy fotograficznej wraz z briefingiem z udziałem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz twórców i aktorów filmu zaplanowano na godzinę 14.00, 9 czerwca w Ratuszu przy placu Łokietka 1 w Lublinie. Wystawę będzie można oglądać przez 2 tygodnie.

DOROTA AWIORKO

Jest laureatką prestiżowych konkursów Fotograficznych m.in. Grand Press Photo, BZWBK Press Photo i National Geographic w tym ostatnim zdobyła nagrodę zarówno za zdjęcie jak i za film, I miejsca w kategorii XPERIA ART MOVIE (2015r).

W 2016 roku przy okazji konferencji prasowej dotyczącej rozpoczęcia realizacji projektu komedii „VOLTA” na 700- lecie Miasta Lublin Juliusz Machulski poznał jej dorobek fotograficzny. Prace wywarły na nim duże wrażenie, docenił ich piękno i profesjonalizm, dlatego zaprosił ją na plan filmowy komedii „VOLTA”. Dzięki tej szansie mogła zyskać nowe doświadczenie zawodowe jako fotosista na planie filmowym dużej produkcji, wśród bardzo wymagającej ekipy filmowej. Reżyser nie pożałował swojej decyzji, efektem jest ta artystyczna wystawa.

Zawodowo związana jest z „Dziennikiem Wschodnim”, gdzie kieruje działem foto. Wcześniej (od 1999 roku) współpracowała z „Gazetą Wyborczą” w Lublinie. Zajmuje się też fotografią teatralną w Teatrze Starym w Lublinie.

INFORMACJE POWIĄZANE