W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Warszaty dla studentów i producentów- zaprasza program Regiofund

Warszaty dla studentów i producentów- zaprasza program Regiofund
19.09.201713:36

Warsztaty „Młody producent” powstały z myślą o studentach i młodych absolwentach wydziałów produkcji szkół filmowych, którzy w przyszłości chcą pracować jako producenci. O nich, ale także o młodych profesjonalistach, którzy - choć funkcjonują już w zawodzie - nie studiowali w szkołach filmowych. Chcemy wypełnić lukę. Większość podobnych imprez skierowana jest do producentów z dorobkiem lub projektem, który w przyszłości ma zamienić się w film dokumentalny lub pełnometrażowy. Rzadko odbiorcami podobnych imprez są studenci. Pomagamy im zrobić pierwszy krok. Zależy nam na pokazaniu, jak wygląda praca producenta kreatywnego z autorem tekstu i z reżyserem w okresie rozwoju projektu. Uczymy, jak analizować, omawiać i przepracowywać scenariusz, budować team, czerpać z wzajemnych z doświadczeń. Pomagamy budować relacje, które potem procentują w okresie pracy nad filmem. Pokazujemy, na czym polega prezentacja projektu, uczymy pitchingu i zapraszamy na sesję pitchingową. Dla wielu - jeśli nie dla wszystkich - to pierwsze takie doświadczenie w życiu. Nasz warsztat mocno związany jest z programem Forum Regiofund, dzięki czemu studenci mają możliwość bezpośredniego poznania branży filmowej.

PROGRAM

  • analiza scenariusza;
  • spotkania z profesjonalistami w formule case study;
  • warsztat z wypełniania wniosków;
  • trening pitchingu;
  • publiczna sesja pitchingowa.

SZCZEGÓŁY

Kiedy? Co?

Warsztaty odbędą się pomiędzy 2 października a 6 października.

Pierwsze dni poświęcone będą analizie scenariusza (cykl poprowadzi Helena Szoda-Woźniak). Podczas tych spotkań producent, scenarzysta i reżyser wspólnie z grupą i pod okiem doradcy scenariuszowego omawiają swój projekt, szukają mocnych i słabych stron, próbują znaleźć najlepsze rozwiązania fabularne.

Druga część warsztatów to pokazanie scenarzyście, na czym w istocie polega praca producenta i jak ważna w tym okresie jest współpraca pomiędzy pionami, jak w praktyce wykorzystać wszystkie dokumenty, na jakie rzeczy zwracać uwagę itp. (m.in. szkolenie z wypełniania wniosków poprowadzi Patrycja Młynarczyk).

Kończymy publiczną prezentacją, czyli pitchingiem. Końcówka warsztatu to właśnie szkolenie z publicznego opowiadania o projekcie, zestaw praktycznych ćwiczeń, których celem jest pokazanie, na czym polega budowanie wypowiedzi, radzenie sobie ze stresem, opowiadanie o filmie. Na każdym etapie produkcji. Pitching odbędzie się w piątek, a na sali zasiądą przedstawiciele branży filmowej oraz uczestnicy Forum.

Tegorocznym partnerem warsztatu jest Szkoła Wajdy - stąd spotkanie z nauczycielami i absolwentami obchodzącej w tym roku 15. urodziny Szkoły, a także nietypowa nagroda za najlepszy pitching (kurs Online Kamera).

CO Z UCZESTNIKAMI

Co roku na warsztaty przyjeżdżają studenci wszystkich polskich szkół filmowych. Z zapartym tchem śledzimy, jak rozwija się ich dalsza kariera zawodowa. Możemy się pochwalić faktem, iż nasi absolwenci są aktywni w branży filmowej, a po warsztacie kontynuują naukę na międzynarodowych kursach i w szkołach podyplomowych.

CENA

W przypadku zaakceptowania Projektu do Warsztatów Uczestnicy zobowiązują się pokryć koszt uczestnictwa:

200 PLN - za jedną osobę,

350 PLN za dwie osoby,

400 PLN za trzy osoby.

Kontakt:

Joanna Malicka

j.malicka@forumregiofund.pl, tel. 503 195 976