W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Wojenne dziewczyny" po raz 3 w Lublinie

"Wojenne dziewczyny" po raz 3 w Lublinie
10.10.201810:03

W Lublinie ruszyły  zdjęcia do trzeciego sezonu serialu "Wojenne dziewczyny", potrwają do 19. października. Na antenie TVP1 13 - odcinkowy serial będzie emitowany od marca 2019 roku. W tym sezonie obok Aleksandry Pisuli, Marty Mazurek, Vanessy Aleksander, Danuty Stenki oraz Marcina Korcza - pojawi się  Robert Gonera.

Serial „Wojenne dziewczyny” zakwalifikował się na Shanghai International Film Festival - uznawany za azjatycki odpowiednik hollywoodzkich Oskarów. Serial nominowano do Magnolia Award w kategorii International Drama.

Festiwal Telewizji w Szanghaju znany również, jako Shanghai International Television Festival, jest pierwszym i jednym z największych festiwali telewizyjnych w Azji.

„Wojenne dziewczyny” znalazły się razem z takimi światowymi hitami jak "Twin Peaks", "Good Doctor" i "Babylon Berlin".

Aleksandra Pisula, która w serialu gra rolę Marysi, nominację do Magnolia Award skomentowała : Z ogromnym zaskoczeniem przyjęłyśmy informację, że serial został doceniony nad Pacyfikiem. Czujemy się onieśmielone tą nominacją, która dla nas już jest wspaniałym wyróżnieniem. Mamy nadzieję, że kolejne sezony "Wojennych dziewczyn" będą jeszcze lepsze i przyciągną przed telewizory jeszcze więcej widzów.

Średnia oglądalność drugiego sezonu misyjnej produkcji TVP wyniosła 2,02 mln widzów. Przełożyło się to na 13,57 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 8,23 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 10,18 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Produkcja tego sezonu dała TVP1 pozycję wicelidera całego rynku telewizyjnego, a w grupie komercyjnej stacja była trzecia. – podaje portal Wirtualne Media.

Serial „Wojenne dziewczyny” jest już po raz trzeci w Lubllinie. W 2017 roku, podczas kręcenia zdjęć do pierwszego sezonu prezydent Lublina Krzysztof Żuk mówił: - Klimat Starego Miasta świetnie wykorzystują filmowcy. Chcemy być miastem właśnie o specjalizacji filmowej i cieszę się, że tu jesteście! Później, jak oglądamy Lublin na ekranie, to jest w nas duma - dodał prezydent Lublina.

W drugim sezonie 12 odcinek rozgrywał się w Lublinie i zgromadził przed telewizorami 2,2 miliona widzów!
Nowym sezonie serialu Wojennych dziewczyn serialu zobaczymy następujące lubelskie ulice: Podwale, Niecała, Kowalska, Jezuicka, Złota, Bernardyńska, Rybna, Noworybna, Lipowa, Dominikańska, Archidiakońska.