W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Zieja" - nowy film Roberta Glińskiego

"Zieja" - nowy film Roberta Glińskiego
05.07.201908:40

W Lublinie zostały zrealizowane zdjęcia do prestiżowej produkcji o wybitnym mistyku i prekursorze ekumenizmu ks. Janie Zieji, który całym swym życiem dał przykład miłości bliźniego, czynienia dobra i pojednania między narodami. Film opowie o przełomowych wydarzeniach w życiu księdza Jana Zieji na tle najważniejszych momentów historycznych Polski w ubiegłym wieku. Od walki o niepodległość w 1922 roku po wybór Jana Pawła II w 1978 roku.

Film „Zieja” zgromadził bardzo znane nazwiska w branży filmowej, poczynając od wybitnego reżysera Roberta Glińskiego, scenariusz napisał Wojciech Lepianka, operatorem jest Witold Płóciennik a scenografię opracuje Wojciech Żogała.

Producentem jest legendarna Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. W rolach głównych wystąpią wybitni polscy aktorzy min. Andrzej Seweryn oraz Zbigniew Zamachowski.

„Ziję” polscy widzowie zobaczą w kinach i w Telewizji Polskiej.

Lokacje w Lublinie: Skansen, Dwór Krychowskich, Katedra, uliczki; Archidiakońska, Ku Farze, Złota, Dominikańska, Niecała, Bernardyńska, Agronomiczna

Lokacje na Lubelszczyźnie: Janowiec, Kazimierz Dolny, Wąwolnica, Wojciechów

Film realizowano w kwietniu.