W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ziuk. Młody Piłsudzki na ekranie! - kolejny serial kręcony w Lublinie

Ziuk. Młody Piłsudzki na ekranie! - kolejny serial kręcony w Lublinie
12.12.201910:42

W niedzielę, 15 grudnia o godz. 20.15 TVP1 zobaczymy kolejny odcinek  nowego historycznego serialu „Ziuk. Młody Piłsudski”, który wiosną tego roku był kręcony w Lublinie. Główną rolę w serialu gra Grzegorz Otrębski, a partnerują mu m.in. Marek Kalita, Urszula Grabowska, Ewa Wencel i Jan Englert.

Producentem artystycznym serialu jest Jarosław Sokół, który wraz z Ewą Wencel jest również autorem scenariusza. Reżyseria Jarosław Marszewski, zdjęcia: Michał Sobociński i Wojciech Suleżycki, kostiumy - Małgorzata Gwiazdecka, scenografię - Joanna Białousz, a montaż - Marcin „Kot” Bastkowski.
Film opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku.
Akcja produkcji rozpoczyna się w 1887 roku, kiedy Piłsudski zostaje aresztowany pod zarzutem udziału w spisku na życie cara. Bohater ma wówczas 19 lat. Liczący trzynaście odcinków serial zakończy się w momencie, kiedy OB przeprowadza słynną akcję pod Bezdanami w 1908 roku, kiedy Piłsudski ma 40 lat.