W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Akademia Współpracy Transgranicznej

Akademia Współpracy Transgranicznej

Akademia Współpracy Transgranicznej 2024

W 2024 roku odbędzie się kolejna edycja Akademii Współpracy Transgranicznej, wyjątkowej inicjatywy mającej na celu wspieranie młodych liderów w rozwijaniu umiejętności niezbędnych do efektywnej współpracy międzynarodowej. Wydarzenie to skierowane jest do osób w wieku 18-30 lat z Polski, Norwegii i Ukrainy, które są aktywnie zaangażowane w życie społeczne zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym.

Cel i Misja Akademii

Akademia Współpracy Transgranicznej ma na celu wspieranie młodych osób w rozwijaniu kompetencji niezbędnych do skutecznej współpracy międzynarodowej. Program oferuje intensywne warsztaty, wizyty studyjne oraz możliwość nawiązywania wartościowych kontaktów międzynarodowych.

Uczestnictwo w Akademii pozwoli młodym osobom z Polski, Norwegii i Ukrainy na zdobycie nowych umiejętności, wymianę doświadczeń i nawiązanie trwałych relacji, co w przyszłości może zaowocować wspólnymi projektami i inicjatywami na rzecz budowania lepszego, bardziej zintegrowanego społeczeństwa.

Program Akademii

Akademia odbędzie się w dniach 2-4 października 2024 roku i zgromadzi 16 uczestników z Polski, Norwegii i Ukrainy. Program obejmuje intensywne warsztaty oraz wizyty studyjne w lubelskich instytucjach i organizacjach zajmujących się międzynarodową współpracą młodzieżową. Uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności w zakresie komunikacji w zespole, kreatywnego myślenia, wystąpień publicznych oraz realizacji międzynarodowych projektów.

Udział w Akademii

Do udziału w Akademii Współpracy Transgranicznej zaproszone zostaną młode osoby w wieku 18-30 lat z Ukrainy, Polski i Norwegii, które spełniają poniższe kryteria:

  • są zaangażowane w działalność w organizacjach studenckich, NGO, młodzieżowych radach miast, innych organizacji młodzieżowych oraz grup nieformalnych;
  • wykazują szczególne zaangażowanie w szeroko pojętą współpracę międzynarodową. Może to obejmować organizację wydarzeń i projektów międzynarodowych, uczestnictwo w wymianach młodzieżowych oraz wolontariat;
  • są zainteresowane rozwijaniem swoich umiejętności przywódczych oraz kompetencji społecznych, a także podejmowaniem współpracy międzynarodowej;
  • posługują się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym, który umożliwia swobodne czytanie, pisanie, rozmowę oraz uczestnictwo w dyskusjach.

Więcej informacji i formularz rekrutacyjny znajduje się na stronie internetowej inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży - projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności".


Iceland Liechtenstein Norway grantsAkademia Współpracy Transgranicznej w 2024 roku organizowana jest w ramach inicjatywy bilateralnej "Młodzież dla Miasta, Miasto dla Młodzieży - projekty i inicjatywy angażujące i włączające lokalne społeczności", finansowanej z Funduszy EOG i Norweskich.

 
 

Poprzednie edycje

2022