W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

01-02.10.07 Strategia współpracy transgranicznej Lublin–Lwów–Łuck–Iwano-Frankowsk

01-02.10.07 Strategia współpracy transgranicznej Lublin–Lwów–Łuck–Iwano-Frankowsk
14.11.200711:34

W dniach 1 - 2 października br. będą w Lublinie gościć delegacje przedstawicieli rad Miasta Łuck, Iwano-Frankowsk i Lwów. Podczas spotkania grupy roboczej prowadzona będzie dyskusja nad kształtem Strategii współpracy transgranicznej Miast – Partnerów.
Wizyta odbywa się w ramach projektu realizowanego przez Miasto Lublin pt. „Strategia współpracy transgranicznej Lublin – Łuck – Lwów – Iwano-Frankowsk” dofinansowanego z Programu Polska Pomoc Zagraniczna Ministerstwa Spraw Zagranicznych na rok 2007.
W ramach projektu odbył się cykl spotkań przedstawicieli Miast – Partnerów oraz organizacji pozarządowych działających na obszarze tych miast.
Projekt skierowany jest do samorządów i organizacji pozarządowych miast objętych Programem Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013. Jego zadaniem jest wzrost atrakcyjności polsko–ukraińskiego pogranicza, dzięki rozwijaniu współpracy transgranicznej Lublina, Łucka, Lwowa i Iwano-Frankowska. Jest nim także stworzenie długofalowej koncepcji współpracy transgranicznej, co pozwoli na lepsze wykorzystanie dostępnych środków.
Efektem realizacji projektu będzie wypracowanie Strategii współpracy transgranicznej pomiędzy miastami zaangażowanymi w przedsięwzięcie, która określi koncepcję przyszłych projektów, kierunki współpracy i zakres działań.
Kolejne spotkanie grupy roboczej odbędzie się w Iwano-Frankowsku w dniach 8-9 października 2007 r., a oficjalne podpisanie Strategii w Lublinie w dniu 5 listopada 2007 roku.