W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

04.10.2007 Dyplom Europejski dla Lublina wręczony

04.10.2007 Dyplom Europejski dla Lublina wręczony
14.11.200708:45

W czwartek, 4 października 2007 r. w siedzibie Rady Europy w Strasburgu odbyła się ceremonia przyznania Lublinowi Dyplomu Europejskiego. W oficjalnej prezentacji, będącej czwartą częścią sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy prowadzonej przez przewodniczącego Rene van
der Lindena, uczestniczył przedstawiciel Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Komisja Parlamentarna Rady Europy ds. Środowiska, Rolnictwa, Spraw Lokalnych i Regionalnych spośród około 200 aplikacji wyróżniła 24 miasta europejskie, wśród których znalazł się także Lublin. Wyróżnienie Rady Europy jest wyrazem uznaniem dla wysiłków i zaangażowania władz miasta w międzynarodową współpracę i propagowanie idei zjednoczonej Europy.

Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego podkreślił, że Dyplom Europejski jest nie tylko uznaniem dla wysiłków włożonych we współpracę  międzynarodową na poziomie europejskim, ale ma także pobudzać do rozwijania dalszych kontaktów z miastami partnerskimi i innymi partnerami europejskimi.

#img47654#

Od lewej: ambasador Piotr Antoni Świtalski, przedstawiciel RP przy Radzie Europy,  Agnieszka Małyska, referat ds. współpracy międzynarodowej/Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin, Walter Schmied, przewodniczący Komisji Parlamentarnej Rady Europy ds. Środowiska, Rolnictwa, Spraw Lokalnych i Regionalnych, poseł Danuta Jazłowiecka, wiceprzewodnicząca Podkomisji ds. Nagrody Europy