W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

16-19.09.2007 Przewodniczący Rady Miasta z wizytą na Ukrainie

16-19.09.2007 Przewodniczący Rady Miasta z wizytą na Ukrainie
14.11.200711:49

    W dniach 16-19 września przewodniczący Rady Miasta Lublin Piotr Dreher złoży wizytę w dwóch ukraińskich miastach partnerskich Lublina, Ługańsku i Starobielsku, a także w Charkowie
i Kijowie. W Ługańsku będzie uczestniczył w obchodach Dni Miasta, spotka się również roboczo z Towarzystwem Miłośników Kultury Polskiej „Polonez”, a także z władzami Ługańska. Spotkanie w Lubelskiej Stałej Misji Gospodarczej w tym mieście będzie poświęcone sprawie udziału przedsiębiorców ukraińskich i polskich w imprezach targowych odbywających się cyklicznie w obu miastach.
    Podczas krótkiej wizyty w Starobielsku przewiduje się spotkanie z merem miasta oraz złożenie kwiatów na cmentarzu oficerów polskich. Następnie odbędzie się spotkanie z konsulem generalnym RP w Charkowie oraz odwiedzenie cmentarza polskiego w pobliżu miasta. Końcowym punktem programu delegacji będzie spotkanie w Konsulacie Generalnym RP w Kijowie oraz wyjazd do Żytomierza i spotkanie z tamtejszym gubernatorem.