W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

17.10.2007 Delegacja z ratusza w Kolonii

17.10.2007 Delegacja z ratusza w Kolonii
14.11.200708:24

W dniu 17 października br. w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii odbyło się Lubelskie Forum Inwestycyjne. Forum jest wspólną inicjatywą Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Kolonii, Przedstawicielstwa Rządu Północnej Nadrenii - Westfalii na Okręg Koloński oraz Urzędu Miasta Lublin. Przedsięwzięcie ma promować możliwości inwestycyjne i kooperacyjne Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego, reprezentowane podczas tej wizyty przez Krzysztofa Grabczuka, członka Zarządu Województwa Lubelskiego i zastępców prezydenta Lublina Stanisława Fica i Krzysztofa Żuka.

W delegacji biznesowej wzięli udział:
wiceprezes Dariusz Krzowski, Port Lotniczy Lublin
prezes Wojciech Lutek, Konrad Burdziński, Kom–Eko Lublin
prezes Eugeniusz Hyż, Regionalny Park Przemysłowy w Świdniku
Patrycjusz Stoma, Międzynarodowe Targi Lubelskie
prezes Bogdan Rzążewski, p. Mirosław Augustyniak, Klaster Restauratorów Lubelszczyzny
prezes Krzysztof Mikuła Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne
dyrektor Piotr Romańczuk, Lubella SA
wiceprezes Zbigniew Stopa, Lubelski Węgiel "Bogdanka" SA
prezes Stanisław Kalinowski, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
Kazimierz Gajek i Andrzej Malinowski, Dwór Anna
prof. dr hab. Waldemar Wójcik, Politechnika Lubelska

Istotnym dla rozwoju miasta było spotkanie z władzami samorządowymi regionu Północnej Nadrenii - Westfalii na czele z Hansem Peterem Lindlarem, prezydentem rządu regionalnego w Kolonii. Rozmowy dotyczyły spraw dotyczących planowania przestrzennego, gospodarki odpadami komunalnymi, budowy elektrowni, wykorzystania potencjału akademickiego. Władze samorządowe dostrzegły podobieństwa i wymieniły doświadczenia w zakresie wykorzystania wiedzy w rozwoju gospodarczym regionów w kontekście potencjału akademickiego. Ponadto p. Lindlar przedstawił założenia procesu reformy administracji publicznej w landzie, która musi być przeprowadzona do 2010 roku. W kontekście Lublina wielokrotnie podkreślano, że wiedza jest atutem wykorzystywanym w Niemczech od lat. Wygrać walkę o rynki pracy można jedynie dzięki wysoko wykwalifikowanej sile roboczej oraz gospodarce opartej na wiedzy.

W Forum udział wzięli przedstawiciele władz kolońskich, przedsiębiorcy oraz niemieccy eksperci w dziedzinie energetyki, innowacji, finansów, handlu, inwestycji oraz usług. Przedstawiciele lubelskich firm zaprezentowali swoje gospodarcze oferty partnerom niemieckim.

18 października jest dniem wizyt studyjnych m.in. w centrum innowacyjno-technologicznym w Aachen (inkubator technologiczny), w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym miasta Kolonia i Solingen, elektrowni Niehl oraz AMW Munster (przetwórstwo odpadów miejskich).

#img48358#

#img48357#

#img48359#

#img48356#