W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

26.10.2007 Delegacja z Chin w Lublinie - podsumowanie

26.10.2007 Delegacja z Chin w Lublinie - podsumowanie
14.11.200708:16

Lublin wymienił swoje doświadczenia z Pekinem w zakresie gospodarki komunalnej, a prezydent Adam Wasilewski zachęcał gości do inwestowania w naszym mieście. Dzisiaj odbyła się wizyta przedstawicieli Ludowego Rządu Miasta Pekin na czele z zastępcą sekretarza generalnego.

#img48646#

Chińska delegacja przyjechała do Polski na zaproszenie prezydenta Lublina (w programie wizyty w Europie przewidziano jeszcze Pragę oraz Budapeszt). Głównym celem spotkań jest wymiana doświadczeń w zakresie polityki mieszkaniowej, a w szczególności - rozwiązywania problemów mieszkaniowych najbiedniejszych grup społecznych.

W Lublinie goście mieli okazję do zapoznania się z głównymi wyzwaniami w tym zakresie, rozmawiając z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin (dyrektorem Wydziału Spraw Mieszkaniowych UM Lublin), administracji spółdzielni mieszkaniowych (Czechów, Czuby, LSM) oraz ZNK. Przyjrzeli się także działalności firmy LPEC.

Chińczykom przedstawiono dostępne sposoby rozwiązania problemów mieszkaniowych w Polsce. Prezydent Adam Wasilewski zachęcał do inwestycji w podstrefie, a także poinformował o głównych priorytetach rozwoju gospodarczego Lublina. Namawiał do wykorzystania istniejącej infrastruktury m.in. po dawnej fabryce DAEWOO oraz do szukania przedsiębiorców potencjalnie zainteresowanych inwestycjami z zakresu zaawansowanych technologii i przemysłu samochodowego.


Pekin jest miastem wielkich inwestycji między innymi ze względu na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Wiceprezydent Pekinu serdecznie zaprasza mieszkańców Lublina na to wydarzenie.

Kontakty z przedstawicielami Urzędu Miasta Pekin zostały nawiązane podczas wizyty członków Lubelskiej Misji Gospodarczej w 2006 roku na spotkaniu w siedzibie Ambasady RP w Pekinie.

#img48645#

#img48644#